A nagycsaládos polgármester
Dadon nem indult az októberi választáson a település eddigi vezetője Rokosz Zsigmond, akit a képviselő-testület tagja, Szűcs Attiláné váltott a polgármesteri székben. Ő ismertette terveit, elképzeléseit a testület munkájáról, a község fejlődéséről.
- Az elmúlt ciklusban három polgármester váltotta egymást a falu élén. Ön most nyugodtabb négy évre számít? - Mindenképpen. Azt gondolom, hogy Rokosz Zsigmond idején, az utolsó másfél-két évben lecsillapodtak a kedélyek. Dadon vannak olyan aktív, közéleti emberek, akik megtalálják egymással a hangot, keresik a konszenzust, s ennek eredményei ma már láthatóak. Ugyanakkor azt is tudni kell, az itt élők nagyon sokat dolgoznak, hogy megteremtsék a megélhetésükhöz szükséges javakat, s vannak, akiknek már nincs erejük részt venni a közéletben, de mint mindenhol, nálunk is vannak, akik csak közömbösek. Azonban még egyszer hangsúlyozni szeretném, ha megfelelő elkötelezettséggel, empátiával közelítenek egymáshoz az emberek, akkor nem lehet probléma a párbeszéd, s én magam is ennek erősítésére törekszem.
- Milyen tervei vannak, milyen irányba fejlődik Dad? - Én is és a testület is a folyamatosságra törekszünk, tehát nem várhatók alapvető változások a község vezetésében. Tavaly elkészült a hivatal akadálymentesítése, a nyílászárók cseréje, és az év végére régi vágya is megvalósult a falu lakóinak, befejeződött a művelődési ház rekonstrukciója. Az idén folytatódtak a fejlesztések, hogy csak az óvoda udvarának burkolat-felújítását, vagy a nemrégiben átadott orvosi rendelő rekonstrukcióját említsem. Intézményrendszerünket a nehézségek ellenére is fenn tudtuk tartani. Az én programom legfontosabb eleme a lakosság megtartása, a fiatalok letelepedésének elősegítése. Ennek érdekében felmérést végzünk az eladó telkekkel és az üresen álló házakkal kapcsolatban. Ugyanilyen fontos, hogy iskolánkat, valamint óvodánkat biztonsággal, helyben tudjuk üzemeltetni. Ez ügyben keressük a más településekkel való társulás lehetőségét. A közeljövőben megszüntetjük az óvodai konyhát, és beszállítóval oldjuk meg az étkeztetést. Pályázatot nyújtottunk be a csapadékvíz elvezetés megoldására, és szólnom kell arról a tervről is, melynek megvalósulása esetén kialakítanánk egy esztétikus faluközpontot. A Fő utca első szakaszát érintené a projekt, útfelújítással, a házakhoz való bekötés biztosításával, a műemlék iskola felújításával, az elektromos vezetékek föld alá helyezésével, parkosítással, pihenőhelyek kialakításával. Ez egy közép és hosszú távú terv, ami több százmillióba kerül, és mindenképpen EU-s pénzek bevonásával, vagy más pályázatok forrásainak segítségével készülhet csak el.
- Ön négy gyermekes családanya. Hogyan jut minderre ideje, hogyan tudja összehangolni otthoni és közéleti feladatait? - Jó szervezéssel. Két nagyobb fiammal már kevesebb a gond, két lányom is a serdülőkor küszöbén van. Otthon mindig önállóságra neveltük őket, így azt mondhatom, ahogy cseperednek, mind több időm marad Dad ügyeinek intézésére. Eddig is képviselő voltam és sok közösségi feladatot vállaltam. A testület tagjaival jól együtt tudok dolgozni, jelentősen megkönnyítik a döntés-előkészítést, én pedig figyelek arra, hogy a családom ne érezze az új feladattal járó plusz megterhelést.
Oroszlány, 2006.11.17. |