Sonkafesztivál Bábolnán – először
Április elsején mérkőztek meg először Bábolnán a legjobb sonkák az aranyéremért. A zsűri – Dr. Zsarnócai Gabriella (Húsipari Kutatóintézet), Hegedűs Géza elnök (Vágóállat és Hústermék Tanács) és Sátor László mesterszakács (Magyar gasztronómiai Szövetség) – három kategóriában, forma, szín, szag, íz és állomány figyelembe vételével pontozta a hét pályázó sonkáit. A darabolt kategóriát a Bábolna-Hús nyerte, az egész sonkáknál és a különleges kategóriában pedig a Pápa Hús Zrt.-é lett az aranyérem. Különdíjat kapott a Zselic-vad és a Darnó-Hús, de ezüst- és bronzérmet vihetett haza a bátaszéki Stelcz és fia és a pécsi Nagy József is. A közönség felfedezte a Tata-Agostyánt képviselő Rozman cég finom sonkáit is. A jó hangulatú fesztiválon be lehetett szerezni a húsvéti sonkát, persze bőségesen volt kóstolási lehetőség is, amit egy-egy pohár jóféle neszmélyi, vagy ászári borral lehetett leöblíteni. Délután művészeti csoportok adtak műsort, majd a napot zenés-táncos est koronázta. Képeink a fesztiválon készültek. |