A hazai felsőoktatás élvonalában Kiváló Egyetem címet kapott a veszprémi Pannon Egyetem
Hatvanéves születésnapját két különleges „ajándékkal” ünnepli a veszprémi székhelyű Pannon Egyetem: tavaly Királyi Régióért Díjat nyert, most Kiváló Egyetem címet kapott. A hazai felsőoktatás legjobbjai számára alapított, idén tavasszal első alkalommal átadott miniszteriális elismerést dr. Rédey Ákos, a Pannon Egyetem rektora vette át az Országházban.
Nagy utat járt be a hat évtizeddel ezelőtt vegyipari egyetemnek alapított veszprémi felsőoktatási intézmény. A Pannon Egye-tem mára öt karúvá vált, melynek számtalan tudományterületét lefedő, több mint száz szakán közel tizenegyezer hallgató tanul. Akiket többségében tudományos minősítéssel rendelkező oktatók-kutatók tanítanak. Az öt karon kívül kutatóintézettel is ren-delkező Pannon Egyetem képzései nem csak Veszprémben, hanem Keszthelyen, Kiskunfélegyházán, Nagykanizsán, Pápán és Szé-kesfehérváron is zajlanak. Az utóbbi évtized dinamikus fejlődésének eredményeként a veszprémi székhelyű egyetem a régió oktatási központjává lett. Mennyiségi fejlesztése befejeződött, a hangsúly most már a minőségen van, hangsúlyozta a díjat ünneplő veszprémi rendezvényen dr. Rédey Ákos rektor.
– Mit jelent az intézmény számára a Kiváló Egyetem cím? – Egyértelműen azt, hogy intézményünk a hazai felsőoktatás élvonalába tartozik. Az elismerést a mintegy 70 magyar egyetemből – velünk együtt – öten kapták meg, a tíz legjobb egyetem között van a helyünk. A három évre szóló miniszteri elismerés egyetemünk kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységét, a magyar gazdaságban betöltött helyét is minősíti. Nem véletlenül: jelentős szerepet vállalunk a régió kulturális, oktatási és tudományos munkájában. A régió fejlődésének titka a tudásalapú társadalomban, a gazdaságban, iparban, a nagyvállalatokban rejlik, amelyhez a felsőoktatásnak rugalmasan kell igazodnia. Ezt a célt ismertük fel, ezáltal hozzájárulunk a dunántúli régió versenyképességének növeléséhez és a környezetminőség javításához ugyanúgy, mint a területi fejlődés elősegítéséhez, illetőleg a már említett tudásalapú társadalom és a szolgáltató közigazgatás megalapításához.
– A rangos díjon kívül pályázati nyereménynek is örülhettek. – Jövő ősszel zárul az a TÁMOP-os pályázati projekt, amely összességében 143 millió forintot jelent egyetemünknek. Az utóbbi három évben partnereinkkel közösen összesen 12 milliárdot nyertünk, ebből nyolcmilliárdot itt, helyben használunk fel. |