Számvetés
„Örömmel, s nem kis büszkeséggel számolok be arról, milyen munkát végeztünk az elmúlt évben, milyen beruházásokat tudtunk megvalósítani, hogyan működött képviselő-testületünk, önkormányzatunk, a városháza hivatali szervezete.
Új szálloda és infrastrukturális beruházások 2009 januárjában megnyílt a Beatrix szálló, melynek kivitelezését több mint harmincmillió forintból valósította meg a városi Szolgáltató Zrt., és elkészült a Rákóczi út alatti távhő- és csatorna-közműcsere, aminek 40 milliós költségét szintén az OSZZRT fedezte. 22,5 millió forintos beruházás keretében megújult a város négysávos tekepályája, s ebben a projektben a mechanika, a számí-tógépes ellenőrző- és vezérlőegység mind az élvonalat képviseli. A sportcsarnokban 18 millióból kicserélték a küzdőtér teljes padlózatát, új kosárlabdapalánkok és eredményjelző került felszerelésre, teljes körűen felújították a földszinti öltözőket és a nézőtéri mellékhelyiségeket. Megtörtént a villamos vezetékek, fűtőtestek cseréje, a vizesblokkok teljes felújítása. A közelmúltban fejeződött be az a mintegy 350 millió forintba kerülő útrekonstrukció, mely Oroszlány város belterületén, az elmúlt évben átadott kereskedelmi egységek jelzőlámpás csomópontjánál kezdődött, s végighaladva a Rákóczi úton, egészen Bokodig folytatódott. Jelenleg is tartanak még az elmúlt évtized egyik legnagyobb és leglátványosabb rekonstrukciójának utómunkái.
Megújult iskolák, magánerős beruházások Az Oroszlány város általános iskoláinak komplex fejlesztése című projekt során 860 millió forintos önkormányzati beruházás zárul le idén a településen. Az összegből kb. félmilliárd volt a pályázati forrás, a fennmaradó pénzt az önkormányzat saját költségvetéséből fedezte. Három intézmény, a Benedek Elek, a József Attila és a Ságvári Endre Általános Iskola fiatalodott meg a közel félmilliárdos összértékű uniós támogatásból és 360 milliós önerőből. A kivitelezés során az épületeket hőszigetelték, gépészeti felújításokra, korszerűsítésekre került sor, így az energetikai tanúsítványok beszerzése is lehetővé válik, s nem utolsó sorban várhatóan csökkennek a működtetési költségek. Mindezek mellett a három intézményben összességében 1600 új bútor, tanulói asztal, szék, tábla, tantermi és folyosói felszerelés került beszerzésre. Közel kilencmillióba került az a szavazórendszer, mely a képviselő-testület munkáját hivatott megkönnyíteni, de a berendezés komoly segítséget jelent a testület munkájának archiválásában is. Örömteli, hogy 2009-ben két komoly magánerős beruházással is gazdagodott a település. Augusztusban ötvenmillió forintos fejlesztés keretében nyílt meg a Kata panzió, míg a gimnáziumtól alig egy háztömbnyire, a volt szövetkezeti élelmiszerbolt helyén, a Randevú café, itt a tulajdonos 20 millió forintot fektetett be.
Tervek, elképzelések Ami az előttünk álló időszakot illeti, továbbra is ki kívánjuk használni az uniós pályázatok nyújtotta előnyöket, különösen az óváros rehabilitációja területén. Rövid távú terveink közül kiemelkedik a márkushegyi bánya visszafejlesztésének munkaügyi kezelése, az ipari park további fejlesztésének kidolgozása, illetve a távhőellátás megnyugtató módon történő biztosítása. A Fő tér felújítását követően a hivatal mögötti terület rendezése vált aktuálissá, és szintén sürgető a művelődési központ homlokzatának rendbetétele. Középtávon mindenképpen megoldandó feladat a volt Arany iskola rekonstrukciója, és funkcióval való megtöltése, valamint a volt négyes iskola sorsának rendezése. Bár a világgazdasági válság negatív hatásait még idén is érezni fogjuk, ennek ellenére bizakodással fogtunk hozzá a munkához 2010-ben, hiszen olyan képviselőtestület, olyan hivatali apparátus dolgozik Oroszlányért, melynek minden tagja valóban a település érdekét tartja szem előtt, s ez bizakodással tölt el a jövőre nézve.” Rajnai Gábor polgármester Forrás: Térségi Tájoló |