Pályázati sikerek
Az elmúlt időszak boncolgatása helyett ezúttal olyan híreket gyűjtöttünk egy csokorba a Duna menti városból, amelyek immár megnyert pályázatokról, azok hátteréről szólnak.
A sürgősségi betegellátás fejlesztése a Szent Panteleon Kórházban A Szent Pantaleon Kórház a TIOP-os pályázaton ért el sikert, így összesen 225 millió forintot fordíthat az intézmény a sürgősségi betegellátás fejlesztésére. Dr. Kálmán András polgármester méltatta a gyógyító komplexum fejlesztéseket célzó erőfeszítéseit, kiemelve, hogy miközben a nyilvánosság számára a működés, az intézmény túlélése és jövője a fő kérdés, alkalmanként szükség van arra is, hogy a jövőt megalapozó fejlesztésekről szó essen: – A mindenkori önkormányzatnak fontos volt, s meggyőződésem szerint fontos kell legyen a kórház biztonságos működése mellett az intézmény fejlesztése is. Mivel ezek kifejezetten forrásigényes beruházások, különösen örömteli, hogy megjelentek a fejlesztést szolgáló és célzó pályázatok – az pedig számunkra külön öröm, hogy ezek révén még színvonalasabbá válhat a dunaújvárosiak, valamint a kórház ellátási területén élők gyógyítása a sürgősségi betegellátás területén. – Az építészeti munkálatok körében két új felvonót építünk be, megoldjuk az akadálymentesítést, emellett fontos energiatakarékossági munkálatokra is jut forrás. A pályázati forrás döntős részét műszerbeszerzésre, korszerűsítésre fordítjuk, s mivel a XXI. század orvoslása elképzelhetetlen a telemedicina eszközeinek használata nélkül, ezért az SBO informatikai hátterét is megerősítjük. Szervezetfejlesztés a városházán Nagyszabású pályázati programba kapcsolódott be Dunaújváros önkormányzata, pontosabban a polgármesteri hivatal: az ÁROP-1.A.2/B „A polgármesteri hivatali feladatok szervezetfejlesztése – ÁROP – 1.A.2 – Dunaújváros” című projektről dr. Kálmán András polgármester beszélt. Felidézte a kezdeteket is, mint elmondta, az önkormányzat még 2008-ban nyújtotta be a pályázatát a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) által kiírt pályázatra. Az NFÜ kedvező döntése nyomán a tervek támogatására az önkormányzat valamivel több, mint 36 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült, amelyhez az büdzséből további 4,1 milliót különítettek el a döntéshozók (a projekt összköltsége 40 millió 191 ezer HUF). Az önkormányzat a polgármesteri hivatal szervezetfejlesztéséhez, ezen belül is kiemelt célként a hivatal hatékonyabb, átláthatóbb működéséhez kívánja igénybe venni a pályázati lehetőséget. A fejlesztés minden szervezeti egységet, irodát érint – így a teljes irodavezetői állománynak ki kell vennie a részét a tervezésből és a végrehajtásból; a projekt egyáltalán nem titkolt célja ugyanis végső soron az, hogy hatékonyabbá váljanak az irodai munkafolyamatok is az átalakítás, fejlesztés révén. A program ütemezése kapcsán elhangzott: a tervezési fázis már javában tart, a fejlesztés szakmai fejezetét még az idei év végéig befejezik – mindezek nyomán a projekt zárására legkésőbb 2011 februárjáig sor kerül majd.
Európai campus az ország közepén Tavaly nyáron írták alá az intézmény kutatási célú infrastrukturális fejlesztését elindító memorandumot a Dunaújvárosi Főiskolán, a projekt főösszege 3 milliárd 193 millió 647 ezer 456 forint. Dr. Kálmán András kiemelte, hogy a város túlélésének és fejlődésének egyik záloga lehet az az út, amelyen immár egy évtizede jár az intézmény. A polgármester elmondta: a Dunaújvárosi Főiskola sokat segített abban, hogy a város megtalálja új szerepét, új arcát és stratégiáját – a mostani fejlesztéseket e sorozat fontos mérföldköveként tarthatjuk számon. „Európai campus az ország közepén” mottóval illette fejlesztési tervét a Dunaújvárosi Főiskola: a projekt rövid távú célja a Dunaújvárosi Főiskola K+F kapacitásának fejlesztése, amely a helyi, régiós, országos és nemzetközi partnerek, vállalkozások bevonásával valósulna meg. A projekt keretében a főiskola bővíteni kívánja a 2007 februárjában létrehozott Innováció Menedzsment Központot, amely közvetítő szerepet tölt be a kutatók, az intézmény és a gazdasági szféra között. Emellett az új bázison kap helyet a Környezetvédelmi és Energiaracionalizálási Kompetenciaközpont, szerepel a tervek között informatikai laborok és oktatási terek, valamint oktatás-fejlesztési kompetencia központ kialakítása is, mindezek hátterében pedig egy mintegy félmilliárdos info-kommunikációs technológiai fejlesztés teremti meg a “hálózati gondolkodás, munka és együttműködés” alapjait. A program új bázisát a Kallós Dezső utcai ingatlanain építik föl, a projekt 2011 áprilisában ér véget.
Forrás: dunaujvaros.com |