A bajnok típus
A ma embere talán azért sorolja típusokba azért kategorizálja, rendszerezi a többi ma emberét, mert biztonságot ad a gyorsan változó világ megítélésében. Pődör Csaba kétségtelenül a bajnok típushoz tartozik, hiszen amellett, hogy a stabilan működő devecseri DGA Kft. ügyvezető igazgatója, az elmúlt év Magyar Kick-box Bajnoka is.
– Hogyan fér bele 24 órába a cégvezetés és a versenyszerű sport? – Elég nehéz, de tulajdonképpen jól kiegészítik egymást. A munkával töltött nap után jön a két-órás edzés este fél nyolctól fél tízig, ami kiváló alkalom arra, hogy az egésznapos feszültséget kiadja magából az ember. Nagyjából az első húsz perc alatt lehet teljesen letenni a munkát, áthangolódni – ez az edzés intenzitásán is meglátszik. Az aktív mozgás után az alváshoz azért kell még két óra levezetés, amely többnyire ismét az ügyvezetői teendőkkel telik, majd reggel hatkor csörög az óra. Két versenyidőszak között azért jut idő a lazításra, de a világbajnokságra való felkészülés ebben a sportágban is teljes napot és egész embert kíván. – Mivel a kick-box nem olimpiai sportág, nem támasztanak a sportolókkal szemben akkora elvárásokat. Így azonban nemcsak lehet, de kell is mellette a munka, mert bár működnek Magyarországon kick-box klubok, sajnos ebből nemhogy megélni nem lehet, de finanszírozni kell a meccseket.
– Emellett család? – A hétvégéket igyekszem a családdal tölteni, szerencsére nagyon jól viselik az életmódomat. A kisfiam most 11 éves, ő is aktívan sportol – a kick-boxszal kezdte, majd 3-4 év után az úszásra váltott, aztán a vízilabdára. A csapatával már ők is rendszeresen versenyekre járnak.
– Mióta kick-boxol? – Középiskolás koromban kezdtem el, azóta persze voltak kihagyásaim az egyetemi és a pályakezdő évek alatt. Tíz éve azonban rendszeresen járok edzésre, s 2003 óta versenyszerűen kick-boxozom, több szakágban is kipróbáltam magam. 2006 óta a szombathelyi Classic Kick-box Clubnál vagyok, amelyet edzőmmel, Mayer Gáborral közösen alapítottunk. – A kick-boxban két stíluson belül hat szakágban rendeznek versenyeket – ilyen stílus a tatamin illetve a ringben lejátszott küzdelem. Jelenleg két szabályrendszerben, light-contactban és full-contactban versenyzek. Előbbi tatamis stílus, elvileg félerős ütésekkel, tehát nem kiütésre, hanem találatra megy. 2007-ben lettem light-contact Magyar Bajnok, ekkor a belgrádi VB-n bronzérmet szereztem. Két éve kezdtem átkirándulni a full-contact világába, ahol tavaly megnyertem a Magyar Bajnoki címet, s a válogatottal kijutottam a lignanoi vb-re. Itt sajnos nem sikerült igazán jó eredményt elérnem, a magyar kick-boxnak még nincs nagy hagyománya ebben a szabályrendszerben. Viszont light-contactban az első háromban va- gyunk, míg semi-contactban világklasszis magyar versenyzőink vannak.
- A sportban vagy az üzleti életben nagyobb a fair play? - Mindkét területen világos szabályok vannak, amelyek betartása az emberek szubjektív döntése. A kick-boxban is bírók pontoznak, s ebben benne van a részrehajlás lehetősége is. Ettől az évtől azonban megváltozott a világversenyek pontozási rendszere, mostantól kijelzőn látható, hogy melyik bíró mikor és kinek adott pontot, a döntéseket regisztrálják, s így néhány év alatt tisztábbak lehetnek az eredmények is. – A munkához való hozzáállásban sokat ad az embernek a sport – a kitartás, a rendre nevelés mellett fontos adaléka a küzdősportoknak, hogy komoly stratégiát, észmunkát kívánnak. Nem véletlen, hogy ezekben a sportágakban nem jutnak előre azok, akiknek csak erejük van. Az éberséget, a gyors irányváltásokat, a jó taktikát alkalmazni kell mind a kick-boxban, mind az üzleti életben.
– Ennyi tudatosságból nem hiányozhat a kitűzött cél sem… – A kitűzött cél a vb-arany, de idővel szeretnék átruccanni a profik világába is és elhozni a profi Európa-Bajnoki övet. Ehhez azonban teljes erőbedobással kell készülnöm a nemzetközi versenyekre és a magyar bajnokságra, hiszen innen vezet az út a világbajnokságra. – A munkában pedig nagyon fontos, hogy a DGA Kft. elismertségét és termékkörét tovább növeljük. |