Tanévnyitó ünnepség a Pannon Egyetemen
A Pannon Egyetem és az intézmény gazdaságtudományi kara 2010. szeptember 8-án tartotta központi tanévnyitó ünnepségét, amelynek díszvendége dr. Schmitt Pál a Magyar Köztársaság elnöke volt. A rendezvényen többek között dr. Rétvári Bence államtitkár köszöntötte az elsőéveseket.
A Pannon Egyetem 2010/11-es központi tanévnyitó ünnepsége idén a gazdaságtudományi kar tanévnyitó rendezvényével egybekötve került megrendezésre. Az ünnepségen több száz vendég és elsőéves hallgató vett részt; Katona János alezredes vezényletével a Légierő Zenekar szolgáltatta a zenét. Az elnökségben díszvendégként foglalt helyet dr. Schmitt Pál, a Magyar Köztársaság elnöke és dr. Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium parlamenti ügyekért felelős államtitkára. Az egyetem rektora, dr. Rédey Ákos tanévnyitó beszédében arra szólította fel az egyetemistákat, hogy a jövendő szakmai sikereik megala-pozásához a tudást kitartással és szorgalommal szerezzék meg, hiszen „tanulmányaik során tanáraikkal közösen kell, hogy felépítsék azt a sziklaszilárd alapot, amelyre tanulmányaik végeztével már egyedül is építkezni tudnak.” A rektor az egyetem oktatói felé intézett szavaiban az oktatás mellett a nevelés fontosságát is hangsúlyozta: „Nem elég hallgatóinkat csupán a sikeres szakmai karrierjüket biztosító tudásanyaggal felruházni. Tanítani és nevelni kell őket, hogy mindazt, aminek birtokába jutnak tanulmányaik és későbbi pályafutásuk során, hazájuk, nemzetük fejlődésének szolgálatába állítsák és elismert, megbecsült szereplői legyenek társadalmunknak.” Dr. Schmitt Pál köztársasági elnök zárta a köszöntők sorát. A köztársasági elnök beszédében kitért a munkaerőpiac jelen elvárásaira, amelyekbe az informatikai, matematikai, illetve idegennyelvtudás mellett a tanulási képesség, a művészeti és kulturális tájékozottság egyaránt beletartozik. A Pannon Egyetemet azon kevés felsőfokú oktatási intézmények közé sorolta, ahol mindezen tételek elsajátíthatók azok számára, akik képesek tenni a jövőjükért. A tanévnyitó ünnepség folytatásában dr. Schmitt Pál és dr. Rédey Ákos kitüntetéses doktorrá avatta dr. Bankó Mariettát. A Pannon Egyetem Idegennyelvi Oktatási Központ Nyelvi Lektorátus, Egyetemi Nyelviskola és Nyelvvizsgahely igazgatója a Magyar Köztársaság elnökétől vehette át példamutató szakmai munkája és a mindvégig kiváló, azaz jeles ta- nulmányi eredményei jutalmául a „Promotio sub auspiciis praesidentis Rei Publicae” aranygyűrű kitüntetést. Ezt követően dr. Rédey Ákos átnyújtotta az egyetem szenátusa által adományozott kitüntetéseket. Pro Universitate Pannonica arany fokozatú kitüntetésben részesült dr. Dimény Erzsébet egyetemi docens. Pro Universitate Pannonica nagyezüst kitüntetést vehetett át Bizóné dr. Sárdi Katalin tanszékvezető, egyetemi tanár, valamint dr. Gáborjányi Richard volt intézetigazgató és tudományos dékánhelyettes. Pro Universitate Pannonica kisezüst kitüntetéssel jutalmazták Bognár Endrét, a villamosmérnök szak aktív alapító tagját, dr. Jirí Klemeš egye-temi tanárt, valamint dr. Tóth Zoltán egyetemi docenst. A Sebestyén Attila emlékérmet idén Szentessy Balázs testnevelő tanár vehette át. A Tanulás és Sport Ösztöndíjas pályázat idei nyertesei sorrendben Stáhl Barbara, Farsang Evelin, valamint Horváth Ádám volt. A gazdaságtudományi kar által alapított Kollarik Amália-díjat kimagasló tudományos tevékenységükért idén Kaszás Nikoletta és Krausz Péter vehette át dr. Jancsik András dékántól. A Manager Képzés Alapítvány immár tizenkilencedik alkalommal hirdetett pályázatot a Harsányi István-díj elnyerésére gazdasági, műszaki és természettudományi felsőoktatási intézmények hallgatói számára. A kuratórium döntése alapján az idén 40 pályázat közül 10 részesülhetett a kutatási ösztöndíjban, közülük hármat a Pannon Egyetem hallgatói készítettek. A Harsányi István-díjat dr. Sváb Péter kuratóriumi tag nyújtotta át Kompis Eszter, Erdélyi Tamara és Németh Anikó hallgatóknak. A Pannon Egyetem 2010/2011. tanévére kimagasló tanulmányi és tudományos teljesítményük alapján harmincöt hallgató részesült köztársasági ösztöndíjban. Az egyetem tanévnyitó ünnepségét az elsőéves hallgatók fogadalomtétele zárta. Dr. Rédey Ákos rektor és dr. Jancsik András dékán kézfogással avatta egyetemi polgárrá az intézmény új hallgatóit. |