Komárom belváros funkcióbővítő városrehabilitációja
Komárom Város Önkormányzata a Közép-dunántúli Operatív Program (KDOP) keretében meghirdetett „Települési (al)központok kialakítása és értékmeg-őrző rehabilitációja” című pályázatán több mint 840 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert Komárom belváros funkcióbővítő városrehabilitációjára. A megvalósuló beruházás elszámolható költsége meghaladja az 1,1 milliárd forintot, melyhez a támogatási összegen kívüli önrészt Komárom város biztosítja saját forrásaiból. A projekt támogatási szerződése 2010. szeptember 22-én ünnepélyes keretek között került aláírásra. A kivitelezési munkálatok 2010. szeptember 23-án kezdődtek meg. A beruházással a város életében nagyméretű fejlesztés valósul meg, hisz a kivitelezés egyszerre nyolc helyszínen zajlik majd a közeljövőben. Cél, egy olyan belváros kialakítása, mely erős városközponti funkcióval rendelkezik, és amely lehetővé teszi a belvárosi közlekedés és környezetvédelem fenntartható fejlesztését, illetve elősegíti az innovatív vállalkozói infrastruktúra kialakítását, Komárom kulturális szerepkörének megerősítését. A legfontosabb cél azonban, hogy Komárom város két főterének összekapcsolásával egy egységes városközpont jöjjön létre.
A beruházás helyszínei és a megvalósuló fejlesztések: Jókai Mozi felújítása, Szabadság tér teljes körű megújulása, Arany János utca Szabadság téri szakaszának rendezése, Jókai tér teljes körű megújulása, Mártírok útja, Mártírok úti üzletsor környezetének megújulása, Arany János utca 17. korszerűsítése, Petőfi Sándor Iskola átalakítása.
(pályázati kód: kdop-3.1.1/B-2F-2010-0003) |