Megújul a tapolcai belváros
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára, dr. Molnár Ágnes jelenlétében ünnepélyes keretek között írták alá Tapolca Város Önkormányzata „A tapolcai belváros értékmegőrző rehabilitációja” című nyertes projektjének támogatási szerződését. A dokumentumot Császár László Tapolca polgármestere és Galovitz Mihály, a VÁTI Közép-dunántúli regionális irodavezetője látták el kézjegyükkel.
Az ünnepségen jelen volt Lasztovicza Jenő a Veszprém Megyei Önkormányzat elnöke, a térség országgyűlési képviselője és dr. Temesvári Balázs, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója is. A város önkormányzata a Közép-Dunántúli Operatív Program pályázata keretében 676 046 778 Ft összegű vissza nem térítendő támogatást nyert el. A beruházás összköltsége meghaladja az 1 milliárd forintot, a fejlesztéshez az önkormányzat 303 millió, a konzorciumi partnerek pedig 26 millió forintos saját erővel járulnak hozzá. Az elkövetkezendő 24 hónapban a város több közintézménye kerül felújításra. Megújul a Wass Albert Könyvtár és Múzeum, a Tamási Áron Művelődési Központ, a Tópresszó és a Belvárosi Irodaház, emellett megújul a Köztársaság tér déli része, P+R parkolók valamint a Tapolca-patak mentén sétány kerül kialakításra. A felújítandó közterületek növelik a turisztikai vonzerőképességet, amelyet további saját erős ingatlan fejlesztési beruházásokkal kívánnak kiegészíteni a városban. A beruházás nem csak az élhetőbb környezet megteremtéséhez járul majd hozzá, hanem elemeiben a lakosság széles körét érintve szolgálja a helyieket és lehetőséget teremt további fejlesztési elképzelések megvalósításához, a gazdasági- és közszereplők energia utánpótlásához. A köszöntőket követően a meghívott vendégek egy kőbástya elbontásával hivatalosan is elindították a nagy értékű városrehabilitációs fejlesztést. |