Pánczél Mihály - Tokod
– 2008-ban egy 260 millió forint értékű tornacsarnokot adtunk át. A beruházás II. ütemeként ez évben felépítettünk egy hatosztályos iskolarészt, illetve a régi szárnyat felújítottuk. Eddig az alsó és felső tagozat külön épületben tanult. A tornacsarnokhoz hasonlóan ezt a projektet is önerőből valósítottuk meg. A felvett hitel kedvezményes kamatozású. A várható éves törlesztő-részlet a költségvetés 4 % - t sem teszi ki.. Az intézményt társulásban üzemeltetjük, korábban mi, most négy évig Tokodaltáró látja el a gesztori feladatokat, a főigazgatót pedig mi adjuk. – Még ebben az évben megújulhat a két nagy kulturális intézményünk, a belső falu és az üveggyári rész művelődési háza. A 35 millió forintos projekt keretében az üveggyári részen egy játszótér is felépült. – Az elmúlt 12 évben sok pénzt – 342 millió forintot – fordítottunk útjavításra és útépítésre. 43 utcát láttunk el bitumenes burkolattal. – Az önkormányzat anyagi helyzete is sokat változott az elmúlt évtizedben. Költségvetésünk főösszege megnégyszereződőtt, vagyonunk 416 millió Ft-ról 1 milliárd 416 millió Ft-ra nőtt. Miután én nem indulok a 2010. évi választáson, az volt a célom, hogy ne kiürült kasszát adjak át. – Büszkék lehetünk, hogy az elvégzett beruházások mellett 60 millió Ft tartalékpénzzel adjuk át a kasszát. Évek óta takarékoskodtunk, nagy dolgokra gyűjtöttünk. – Mindig szem előtt tartottuk a szociális szempontokat is: Tokodon minden gyerek ingyen kap tankönyvet, és minden évben anyagilag is támogattuk a sportot, a civilszervezeteket. – Az éves rendezvénynaptárunk rendkívül széles skálán mozog – a farsanggal indul, télbúcsúztatóval, és sok-sok kisebb-nagyobb programon keresztül jut el a legnagyobb megmozdulásunkig, az ún. Gardellaca Római Fesztiválig – ez Tokod egykori elnevezésére utal. A nagy sikerű rendezvényen szinte az egész lakosság beöltözik korhű ruhákba, és többek között főzőversenyt rendezünk római kori ételekből. – Testvértelepüléseinkkel – Homoródalmással, Csatával és Nánával – is kitűnő kapcsolatokat ápolunk. Egy évtized alatt eljutottunk odáig, hogy nem csak önkormányzati szinten van együttműködés, a lakosok között is szoros kapcsolatok alakultak ki, megindult a turizmus mindkét irányban. |