TÁMOP képzési program a Dunagáznál Tanulni! Tanulni! Tanulni!
Hányszor hallottuk ezt a felszólítást gyerekkorunkban! S lám, az idő visszaigazolja, tanulni mindig érdemes! Most még a gázipar oktatásszervezői is ezt teszik! A dorogi Dunagáznál ugyanis – egy TÁMOP képzéssel kombinált munkahelymegőrző támogatás-nak köszönhetően – a munkaidő egy részében tanulhatnak a dolgozók. Gáspár Jánosné vezérigazgató szívesen mesélt lapunknak a programról.
– Pontosan miről is szól ez a TÁMOP pályázati program? – A válság hatására – sajnos – a legtöbb cégnek, így nekünk is érezhetően csökkent az árbevételünk, ebből adódóan az elvégzendő feladat is kevesebb, nem tölti ki a teljes munkaidőt. Annak érdekében, hogy vállalatunknál az átmenetinek remélt időszakra ne kelljen csökkentenünk a dolgozói létszámot, megoldást kerestünk. A TÁMOP pályázat éppen ebben tud a segítségünkre lenni. Ez ugyanis egy képzéssel kombinált munkahelymegtartó program. A lényege az, hogy a kieső munkaidőt ki tudjuk használni, képezni tudjuk a kollégáinkat, s ennek a díját, illetve az erre eső munkabért a támogatásból tudjuk finanszírozni. Ez nagyon komoly segítség ebben a nehéz időszakban. Arról már nem is beszélve, hogy ilyen képzést önerőből nem valószínű, hogy a közeljövőben nyújtani tudtunk volna a kollégáinknak.
– Mit tanulhatnak a program keretében? – Számítástechnikai tanfolyamunk indult, illetve angol nyelvtanfolyamon, és kommunikációs tréningen vehet részt a dolgozóink nagy többsége, szűkebb körben pedig vezetői tréningen képezhetjük tovább kollégáinkat. Egy kolléganőnk emellett pénzügyi ismereteket is tanulhat a program keretében. Olyan képzéseket kértünk, amelyeknek hasznát látják a dolgozóink a napi munka során. Heti két-három alkalommal vannak óráink, s bizony belefér a nyolcórás munkaidőbe! Az az igazság, hogy idén érezzük csak igazán a válság hatásait. A nehézségek ellenére nagyon fontosnak tartottuk, hogy a jelenlegi létszámot meg tudjuk tartani. Nehéz jó kollégákat találni, s ha egyszer egy csapat összeáll, azt érdemes megtartani. Ez a program sok gondtól mentett meg bennünket. – Előleget is le lehetett hívni, így a finanszírozása sem okozott gondot. A támogatás 100%-os, tehát teljes egészében fizetik a képzési díjakat és a képzésen töltött időre a munkabéreket. Most a program utolsó harmadában vagyunk, decemberben fogjuk lezárni.
Spolár Éva, menedzser: – Mindenképpen hasznosnak tartom ezt a programot, mert a fő célok mellett arra is alkalmas, hogy összerázza a csapatot. Jobbá teszi a kollektívát, segít, hogy jobban megérthessük egymást, s ezáltal gördülékenyebbé válnak a munkafolyamatok is. Az itt tanult kommunikáció direkt személyre szóló. Nagyon izgalmas volt látni, hogy mennyire eltérő, hogy például milyennek látom magam, és ehhez képest milyennek látnak engem a többiek. Önismereti teszteket töltünk ki, melyből sokat tudhatunk meg magunkról. Az előadóinkkal is könnyen szót értünk, nagyon szimpatikus emberek.
Fesető Szilvia, adminisztrátor és recepciós asszisztens: – Újszerű volt számomra ez a képzési forma, sok új dolgot hallottam itt. Számítástechnikai ismereteimet a mindennapi munka kapcsán sajátítottam el. A számítástechnikai tanfolyamon tanultak egy része így ismerős volt ugyan, de nagyon sok újat tudott nyújtani. Amit már ismertem, arra is sokkal hatékonyabb megoldásokat tanultam. Az Excelben például korábban nem tudtam használni a függvényeket, makrókat, most már ezekkel is boldogulunk. A kommunikációt kifejezetten hasznosnak találom, a munkámban mindenképpen tudom alkalmazni. Sok minden, amit eddig ösztönösen csináltam, most már tudatosan tudom alkalmazni. Az előadónkhoz is bátran fordulhatunk akár magánéletbeli, akár munkahelyi problémákkal, szívesen segítenek. Az az igazság, hogy mindenki szívesen tanul, alig várjuk már a következő alkalmat, és a még hátralévő tanfolyamokat. Cseh Teréz |