Muszela Imre - Epöl
– Visszatekintve az elmúlt önkormányzati ciklusra, annak első két éve az előkészületekkel merült ki – kezdte értékelését Muszela Imre polgármester. – Vártuk ugyanis a lehetőségét a pályázatoknak. A regionális operatív programok 2008-tól „nyíltak ki”, és kezdődhetett a munka. Járdaépítés a Petőfi Sándor téren, a Dózsa György úton, az Arany János utcában. Egyben megoldódott a porták vízelvezetése is. Az ötmilliós beruházás 2009-ben befejeződött. – Közös óhajunk vált valóra az orvosi rendelő felépítésével. A régi intézmény egy parasztházban székelt, csupán kegyelemből nem vették vissza a működési engedélyt. Az új épület csaknem 24 millióba került, száz négyzetméter alapterületű, a kiszolgáló létesítményekkel. Augusztus 21-én adtuk át az új épületet, és 23-ától végre méltó környezetben kezdődhetett meg a rendelés. Egyben a védőnői tanácsadás, valamint a gyermekorvosi rendelés is megoldódott községünkben. – Ne feledkezzünk meg az új játszóterünkről sem, azt is az idén adtuk át a gyerekek legnagyobb örömére. E dátum az összetartozás napja. Jelen esetben nem csupán a magyarság, hanem a korosztályok közötti összetartást is jelképezte. A nemzetiszín szalagot két óvodás fogta, és egy iskolás vágta át… A gyerekparadicsom azóta telt házzal működik, a környékbeli községekből is ide hozzák az apróságokat. – A ciklus végéhez érve elmondhatom: működési hitelünk nincs, ám a szennyvízberuházás hitelét még törlesztjük. Gazdasági helyzetünk stabil, közműhálózatunk teljes. Amire az új önkormányzatnak oda kell figyelnie: az utak állapotának javítása. Erre kell valami jó kis pályázatot megnyerni. – Jómagam átadom a stafétabotot. 65 éves vagyok, mögöttem áll 49 év munkaviszony, 17 esztendő a polgármesteri székben. Utódaimnak üzenem a hármas jelszót: hideg fej, forró szív és tiszta kéz. A pénzügyi lehetőségeket ama bizonyos takaróhoz igazítsák – és az ne keresztben legyen… |