Steiner Tamás - Dág
– Az elmúlt négy évben, úgy hiszem, településünk folyamatosan fejlődött, amelynek részeként útjainkat, járdáinkat és az intézményeinket is részben felújítottuk. Az iskola tetőszerkezetét és nyílásszáróinak egy részét kicseréltük, majd idén az utak mellett a csapadékvíz-elvezető rendszer is sorra került. Pályázaton nyertünk támogatást az orvosi rendelő modernizálására, amelyet a jövő évben valósítunk meg. Külsőleg megújítottuk a sportházat, amelynek belső munkálatai még nem fejeződtek be. A felújításra váró intézményeink sorában a következő a községháza épülete lesz, amelyre beadott pályázatunk elbírálás alatt van. A következő évek fejlesztési iránya sem tér el az eddigiektől – az óvoda és az iskola felújítását folytatnunk kell, s az idősek klubja épületét szintén korszerűsíteni kívánjuk. E célok mellett parkosítást és játszótér építését is tervezzük, s a dági lakosok szükségesnek tartják még zárt buszvárók kialakítását. – Dág fejlődését elősegíthetik még a civil szervezetek. Kezdeményezésük eredménye az idén felavatott Trianon Emlékmű is, amely sokat jelent a dágiaknak. Összefogással, kö-zös célok kitűzésével pezsgő közösségi élet alakulhat ki a faluban, amely a hivatal támogatásával számos eredményt hozhat. Dág így válhat valóban élő településsé. – A falu pénzügyi helyzete stabil, sőt jobban állunk, mint négy évvel ezelőtt. Hitelünk nincs, némi megtakarítással is rendelkezünk. A következő négy év feladata, hogy a kiegyensúlyozott gazdálkodás megőrzése mellett, lépésről lépésre tovább fejlődhessen a település. |