Bérces József - Csolnok
A község polgármestere húsz év után úgy döntött, nem indul az önkormányzati választáson. Döntését hosszas mérlegelés előzte meg. Az érvek és ellenérvek felsorolása után végül is a visszavonulást választotta, hiszen már csak egy-két hónapja van a nyugdíjig. Néhány közösségi funkciót megtart (a Leader-csoport elnöke, dolgozik az oktatási társulásban, és alapítványi tevékenységet végez a továbbiakban is), ám életét ezután inkább a család és a szabadidős tevékenységek (tenisz, túrázás, kerékpározás) fogják kitölteni. Bérces József úgy érzi, hogy egy jól működő rendszert hagy utódjára. A falu működtetése magas szintű, igaz ez a hivatalra, az intézményekre és a külső feltételekre egyaránt, és pénzt is hagy a folytatáshoz, amely alapot képez az átmenethez. Legnagyobb eredményének azt tartja, hogy húszévi polgármesterkedés ellenére is megmaradt jó kapcsolata az emberekkel, pedig az egyes döntések olykor egyéneket és közösségeket is érzékenyen érintettek. Az itt élők – önkormányzati dolgozók, civil szervezetek és a falusiak – elfogadták gondolatait, megértették a döntések okait. A legnagyobb nehézséget a 94-95-ös gázprogram okozta, amikor a kivitelezés inkorrekt emberek kezébe került. Nehezen kezelte a helyzetet, egy évet csúszott is az átadás, végül változtak az irányító emberek, így ma már a falu legnagyobb eredményeként emlékezhetnek a gáz bevezetésére. Bérces József tősgyökeres csolnoki, itt él leánya is a két kis unokával, és fia is itt rakott fészket. Ő is marad – hova is mehetne -, és a falu lakói továbbra is nyugodtan fordulhatnak hozzá ügyes-bajos dolgaikkal – lehetősége szerint ezután is mindent megtesz az emberek érdekében. |