Missziósnak nem születik az ember, hanem azzá lesz…
Katonáink sok küldetést teljesítenek. A Magyar Honvédség honvédelmi törvényben meghatározott feladata a szövetségi és nemzetközi szerződésből eredő egyéb katonai kötelezettségek - különösen a közös védelmi, békefenntartó és humanitárius feladatok- teljesítése, valamint közreműködés az arra kijelölt és felkészített erőkkel a nemzetközi terrorizmus elleni harc katonai feladatainak ellátásában.
A Kovács József vezérőrnagy parancsnoksága alatt működő székesfehérvári egység katonái közül többen is külföldön szolgáltak: az Egyesített Balkáni Hadszíntéren, az Eunavfor Atlanta feladatokban valamint az MFO állományában egyéni beosztásban. Számukra úgynevezett visszafogadó ünnepséget tartottak június 14-én. A Koszovóból visszatérők szeretteikkel ünnepeltek a parancsnokságon. Osvath Roland százados fél évig volt távol – fő feladatuk kikötők, repterek logisztikai felderítése volt. Ilyenkor az itthon maradó családtagoknak sem könnyű. Felesége, Anna két pici gyermekkel, a 2,5 éves Ákossal, s az 1 éves Dórával várta haza. Visszafelé számolta a napokat: „A gyerekekkel gyöngyöt raktunk át egyik üvegből a másikba, hogy érzékeljék az idő múlását”. Ákos a papa nyomdokaiban jár. Most is annak régi egyenruhájából varratott „menetelős” nadrágban és fölsőben feszít. Már tudja a szárazföldi és a légi erő közti különbséget, s ha bárki érdeklődött apukájáról, büszkén válaszolta: „Apa Koszorúban van”. Július 7-én a Nemzeti Támogató Elem 2. (35 fő), az MH ISAF CSS Logisztikai Iskola Magyar Mentorcsoport 2. váltásának (18 fő), valamint az elmúlt fél évben Afganisztánban egyéni beosztásban (25 fő) szolgált állomány részére visszafogadó, a Német Hadsereg, Műveleti Parancsnokság összekötő tiszti beosztás 2011. júliusi váltása (1 fő), illetve a MINURSO állománya (3 fő) részére kibocsátó ünnepséget szerveztek.
Dr. Göde Andrea
|