Felvételi eredmények a Pannon Egyetemen
A Pannon Egyetem a minőség mellett kötelezte el magát, 2011-es felvételi eredményei is ezt tükrözik, a karok jól teljesítettek. A legtöbb szakon emelkedett a felvételi ponthatár, nőtt az államilag támogatott képzésben résztvevők száma. A fő szakokon kiemelkedően magas felvételi ponthatárt állapítottak meg, az eredményekről tartottak sajtótájékoztatót Veszprémben július 22-én.
A Pannon Egyetem eredményességét Dr. Friedler Ferenc rektor mutatta be, hangsúlyozta, hogy a beiskolázás és felvételi is kari kompetencia, eredményes munkát végeztek a karok. Bár országosan csökkent a felvettek létszáma, a Pannon Egyetem a tavalyi évhez hasonlóan betöltötte a keretét. „Elkötelezettek vagyunk a minőség iránt, de a mennyiségi paramétereket is teljesítettük - mondta. A felvételi eljárás során két jelentős szempontot érvényesítettünk. Fontosnak tartjuk, hogy akit felveszünk, rendelkezzen megfelelő háttérrel a diploma megszerzéséhez, a Pannon Egyetem pedig biztosítja számára, hogy minőségi képzésben vegyen részt. Fő szakjainkon kiemelkedően magas felvételi ponthatárt állapítottunk meg, ezzel nemzetközi értelemben is sikeres karrierlehetőséget biztosítunk a hallgatóknak. A felvételi ponthatárokat is e két szempont szerint határoztuk meg, felvett diákjaink érdeke és kötelezettségünk is a szülők és az állam felé, hogy a diákjainkba fektetett támogatás eredményre vezessen. A rektor kiemelte: a minőségi szempontokat követve nemcsak diplomát adunk, hanem szakmai karriert készítünk elő. – hangoztatta a rektor. |