Körzeti orvos és festőművész Dr.Yaghi Rida, a megelégedett
Dr. Yaghi Rida orvos képeiből nyílt kiállítás az Öreghegyi Közösségi Házban. Az arab keresztnév, Rida azt jelenti: megelégedett. S valóban: mit polgárháború, üldöztetés, megélhetési gondok, román bürokrácia… - mint a mesében, minden jóra fordult. A mesehős 20 éve Magyarországon éli boldog életét. Gyerekkori álma vált valóra azzal, hogy egy születésnapjára párjától – Dr. Veres Mária – festőállványt kapott. Édesanyja hajdan még megfeddte: a művészkedésből nem lehet megélni, legyen egy rendes szakma a kezében! Most ha nekiáll alkotni, egy-egy képet eladásra szán. Aztán amikor elkészül a nagy-nagy örömmel teremtett mű, akkor valaki azonnal beleszeret a családból, s a festmény marad. A júniusi tárlat közönsége zsúfolásig megtöltötte a legnagyobb termet, mindenki kíváncsi volt a gyógyító-művészre. Mediterrán hangulat, arab tekintetek, libanoni cédrusok, keleti varázs, majd téli táj, hegyvidék – mind-mind egy külön világ, végigkísérve Baalbek, Nagyvárad, Székesfehérvár élményeit. Sokakat A fecske halála című kép ragadott meg, a család nagy nehezen a Baalbeket megörökítő festménysorozatot választotta ki kedvencének. |