Kormánytisztviselői véradó nap
A júniusban megszervezett kormánytisztviselői véradó napon 27 helyszínen - 7 minisztériumban, valamint minden megyeszékhelyen, a kormányhivatalokban mintegy 2300 kormánytisztviselő vett részt az akcióban.
Székesfehérváron a Fejér Megyei Kormányhivatal munkatársai közül 121 fő jelentkezett, így két nap kellett a lebonyolításra. Találkoztam rendszeres véradókkal, de többen most – a felhívásnak eleget téve – jöttek először. A szabadságolások előtti időzítés szerencsésnek tartom – nyilatkozta dr. Dorkota Lajos kormánymegbízott (maga is példát mutatva). Nyáron sajnos megnő a balesetek száma, kevesebb a vér, így a segítési lehetőség is. Jó, hogy sokan megértették ezt a kollégáim közül, s itt vagyunk. A kánikula ellenére kevés rosszullét történt. Az Országos Vérellátó Szolgálat munkatársai végig a helyzet magaslatán álltak. Országos szinten 1000 liter vér gyűlt össze. |