Megújult munkaügyi központok – méltó körülmények
Balatonfüred, Bicske, Dunaújváros – mindhárom településen azonos felújítási tartalomban és szellemben megújult a munkaügyi központ. 114 millió forintba került a három beruházás. Mind a munkahelykeresők, mind a dolgozók méltó körülmények közé kerülhettek ezáltal.
2011. július 21-én adták át a Fejér Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának Dunaújvárosi Kirendeltségét. Komáromi Róbert, a Foglalkoztatási Hivatal főigazgatója elmondta, a dunaújvárosi hivatal a 89. megújult hivatal. Törekednek arra, hogy egységes külső-belső megjelenést, rendszert építsenek ki mindenütt. Dr. Dorkota Lajos, a Fejér Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottjaként (és egy hónapja a Dunaújváros Díszpolgára cím tulajdonosa is) azt hangsúlyozta a szalagátvágás előtt, hogy 1998 óta itt a tisztasági festésen kívül semmi sem történt. A felújítás költsége 26 millió forint, amiből 25 milliót az Európai Unió és a Magyar Állam támogatása fedezett. Azok az emberek, akik elvesztették munkájukat, és kiszolgáltatottnak érzik magukat, figyelmet és tapintatot igényelnek. Az ideális körülményeket nemcsak a légkondicionált, világos helyiségek, információban gazdag várók, internet hozzáférés jelenti, de például egy intim tárgyaló megléte, és szinte magától értetődően a segítőkész munkatársak tevékenysége. Gondoltak a mozgásukban korlátozottakra az akadálymentesítéssel, mozgássérült WC-vel. Cél, hogy mindenütt megvalósuljon az egyablakos ügyintézési rendszer mint módszer, s az ügyfelek sok dolgukat internetes eléréssel oldhassák meg bosszantó sorban állások nélkül.
Az oldalt összeállította: Dr. Göde Andrea
|