Dr. Hajtó János a 2011. év Innovációs Vállalkozója
Dr. Hajtó Jánost, a tatabányai fiskola innovációs igazgatóját közéleti tevékenységéért és a vállalkozása területén elért kiemelked eredményeiért „Komárom-Esztergom megye 2011. év Innovációs Vállalkozója” díjban részesítette a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ).
Vegyész diplomájának megszerzése után 9 évig a Központi Fizikai Kutató intézetben dolgozott, majd meghívást kapott a Edinburgh-i Egyetemre, ahol 25 évet töltött el, doktori címet szerzett, az egyetem „örökös tagjává vált” és megkapta a brit állampolgárságot. Magyarországra 2006-ban tért haza egyéni meghívás alapján, hogy oktatási, kutatási és innovációs valamint vállalat alapítási tapasztalatait a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány figazgatójaként hasznosítsa. Az alapítvány keretein belül három új kutatás-fejlesztési programot indított el a nano technológia, a genetika, és az informatika területén. Az eddigi hazai gyakorlattal szemben, a kutatók elvándorlása helyett professzorokat csábított haza. Az általuk létrehozott csoportok közremködtek a következkben: nagy szilárdságú acélok kifejlesztése a Dunaferrnél, Doxil rákgyógyszer kifejlesztése a Richterben, kockázat alapú karbantartás a MOL-nál, lézeres hegesztési technológia a ZF Hungary-nél és a Paksi Atomerm üzemid meghosszabbítási tervei.
A díjjal azt a tevékenységet is elismerték, hogy Hajtó János a mszaki innováció elterjesztése és támogatása érdekében létrehozta a fiskolán a mszaki menedzser és mechatronika képzést és a Technológia Transzfer Irodát, továbbá közremködött a kutatási eredmények gyakorlati hasznosítását végz Green Novation Kft. megalakításában.

|