Wekerle Sándor ebből a földből vétetett
A Wekerle-emlékév magasztos programja volt a miniszterelnök szülőföldjén, Móron fölállított életnagyságú szobrának avatása. Nagy Benedek szobrászművész alkotását a város főterén állították föl augusztus 26-án.
Fenyves Péter polgármester úgy fogalmazott: „A nagy dolgok a lelkekben dőlnek el, és a móriak lelkében bent él Wekerle Sándor” . Hogy 90 év feledés után 2011-ben elkészülhessen egy méltó emlék, összefogott a kormány, az önkormányzat, a városvédő egyesület, a család, a Wekerle Emlékbizottság, civil szerveződések, helyi és megyebeli cégek, vállalkozások és számtalan adományozó. A Magyar Köztársaság Kormánya képviseletében Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mondott beszédet – történelmi igazságszolgáltatásnak nevezve a közigazgatási zseni előtti tisztelgést. A család képviseletében a dédunoka, Osztroluczky Miklós szólt az ünneplőkhöz. Dédapja nem volt kordivatok és izmusok kiszolgálója, de háromszoros miniszterelnöksége és pénzügyminisztersége mindig mélypontból rángatta ki hazánkat. Tudás iránti vágya, szakmaisága, akaratereje adott neki erőt – nekünk példát.
Dr. Göde Andrea

|