Óriási siker volt a VIII. Rácalmási Tökfesztivál TÖK jó volt együtt!
A Rácalmási Városvédő és Szépítő Egyesület összefogva a várossal, a támogató vállalkozásokkal, no és rengeteg önkéntessel idén is fantasztikus fesztivált rendezett a rácalmási Jankovich-kúriában, és környékén. Szeptember utolsó, illetve október első hétvégéjén húszezer látogató élvezte az egész napos színes program-kavalkádot, az esti nagykoncerteket, a csodás hangulatot. Szalai Árpád, a Városvédők elnöke úgy fogalmazott: „elértük a határainkat”.
– A nyitónapon több mint ezer gyermek fordult meg a Tökfesztivál kézműves foglalkozásain, öt-hatszáz tökből készültek különféle figurák, de számos kézműves szakmába belekóstolhattak itt az apróságok, volt fafaragás, agyagozás, korongozás, gyöngyfűzés, nemezelés, csuhéból és gyékényből baba és lovacska készítés, nádsíp-pánsíp fabrikálás, papírmerítés, rajzolás, sókerámia és még sok-sok érdekesség. Az biztos, hogy a festés például a legnépszerűbbek egyike volt. A foglalkozások végén minden résztvevő zsákbamacskát is húzhatott, így több mint 800 gyerek juthatott különféle apró ajándékhoz. Nagyon élvezték a fesztiváli hangulatot a fiatalok. – Óriási sikert aratott az ízek utcája is. A különleges rétesek – tökös-mákos, szilvás, barackos-túrós, rizses – mellett az idei sláger a dödölle volt. A gasztronómiai élvezeteket tovább fokozta négy kitűnő ételszobrász, akik mesébe illő csodákat faragtak a különböző élelmiszer alapanyagokból. – Az egész napos színpadi programot minden este élőzenei nagykoncerttel zártuk. Fellépett az ex-Kormorán, az Örökség zenekar, vendégünk volt a CSÍK Zenekar, és a zárónapon a Roy&Ádám Trio, valamint a Black II Black szórakoztatta a nagyérdeműt. – A fesztiváli hangulat az egész városban „tombolt”. Annak ellenére, hogy idén elég kevés tök termett, a tökfigurák készítésében óriási előrelépést sikerült elérnünk. A város lakói mellett sikerült megnyernünk az egyesületeket, klubokat, sőt a helyi vállalkozásokat is, hogy készítsenek utcai tökfigurákat, és induljanak a megmérettetésen. Parádés alkotások születtek! – Különleges élmények vártak itt mindenkire. Esztergomból például 120 szinte megszólalásig élethű baba érkezett hozzánk, de volt cukorvirág kiállításunk, tökökből kifaragva pedig megcsodálhattuk India nevezetességeit. Tényleg úgy éreztük, hogy elértük a határainkat mind a programok, mind a látogatói létszám, az árusok, mind pedig a parkolási lehetőségek tekintetében. A kérdés jogos, hogyan tovább? – Ismerve a rácalmásiak lelkesedését, jó hozzáállását, nincsenek kétségeim afelől, hogy a IX. Rácalmási Tökfesztivál – megújulva – még több élménnyel várja majd a látogatókat - zárta az élménybeszámolót Szalai Úr.
Cseh Teréz

|