A mélyülő válság ellenére is fejlesztenek Veszprémben Új csarnokkal bővül a Pepperl+Fuchs Kft.
Ünnepélyes alapkőletétellel és időkapszula elhelyezésével tette emlékezetessé november 15-én a két ügyvezető, Jürgen Chrobak és Mehmet Hatiboglu, valamint Dr. Gunther Kegel, a vizsgálóbizottság elnöke az ipari automatizálással foglalkozó Pepperl+Fuchs világcég veszprémi épületbővítési terveinek megvalósítását.
A 1997-ben felvett első munkavállaló óta a veszprémi üzem, amely kábel és érzékelők fém, illetve műanyag fröccsöntött alkatrészeinek gyártásával foglalkozik, az ágazat 2010-es erőteljes élénkülésének köszönhetően közel 20%-kal jobb eredménnyel zárhatja a 2011-es évet, mint a válságot megelőző 2008-at. A rendkívül megnövekedett keresleti igények mind teljesebb kielégítése és a fokozott termelés arra sarkallta a veszprémi egység vezetőit, hogy tovább lépjenek és bővítsenek. A fejlesztés részeként az elmúlt év folyamán néhány nagyon korszerű fröccsöntő gépet és forgácsoló automatát szereztek be, valamint a kézimunkaigényes termelő területen a dolgozói létszám közel duplájára emelkedett. Ez indokolta az új, korszerű, akár 650 főnek helyet biztosító csarnok építését, amellyel 3200 négyzetméternyi hasznos területtel bővül a telephely, és amelynek építése 2011. november 15-én az alapkő letételével vette kezdetét. Az elkészült látványterveket valamint a 8000 m2-re bővülő termelő vállalat jövőbeli külső és funkcionális kialakítását Zalavári István, a kivitelezés megbízott vezetőjének képes prezentációja illusztrálta. Az 1300 m2-es csarnokba költözik a raktár, 3,8 szorosára növelve a raktárkapacitást. A megnövekedett dolgozói létszámnak köszönhetően az emeletre tervezik elhelyezni a szociális helyiségeket, melynek eredményeként háromszorosára növekszik az öltözők területe, négyszeresére a kantin, ahol 168 fő egyidejű étkeztetése válik megoldhatóvá. Hasonlóan nagy jelentőséggel bír a vállalat életében a modern felszereltségű, és nagyobb alapterületű minőségbiztosítási részleg és labor, mellyel a megnövekedett partneri igényeket igyekeznek minél magasabb minőségben kiszolgálni. Mivel a Pepperl+Fuchs nemcsak a technológia és gyártási folyamat következetes fejlesztése mellett kötelezte el magát, hanem hasonlóan fontosnak tartja munkavállalói folyamatos továbbképzését is, mely döntően hozzájárul termékei sikeréhez, ezért a veszprémi vezetőség és a tervezők oktatótermet és tárgyalókat is kialakítanak az új épületben. A fejlesztés több százmilliós gépészeti korszerűsítése az energiahatékonyság növelését hozza magával, valamint intelligens tűz-, vagyonvédelmi és épületfelügyeleti rendszer kerül kialakításra.
Jürgen Chrobak ügyvezető igazgató képekkel tarkított előadásából megtudhattuk, milyen utat járt be a fém- és műanyag alkatrész- gyártás az 1997-es alapítástól a 2011-es csarnoképítés pillanatáig. Beszédében kitért a minden kétséget kizáróan sikeres, de munkatársaitól megfeszített munkát követelő 2011-es év eredményeire és az egyre növekedő keresleti és termelési igényekre. Kiemelte, hogy a cég az alapítása óta eltelt időben évről évre két számjegyű növekedést produkált. Ezek után ismertette az új beruházás jelentősebb adatait, fontosabb dátumait, amelyből megtudhattuk: a megközelítően 3 milló eurós beruházás tervezett befejezése 2012. június 29-e. Dr. Gunther Kegel, a Pepperl+Fuchs cégcsoport felügyelőtanácsának elnöke beszédét azzal indította: 1997-ben azért döntöttek a magyarországi cégalapítás mellett, mert jó minőség, alacsony költségek és politikai stabilitás biztosította a hosszú távú fejlődést. Hangsúlyozta: a cég hosszú távra tervez, nem a rövid távú, gyors nyereséget eredményező üzletpolitikát folytatja. Ehhez stabil partnerre van szükség a községi és a regionális politikában egyaránt. Hozzátette, hogy a cégcsoport forgalma a jelenlegi üzleti évben 25%-kal, 450 millió euróra növekszik. A magyarországi telephely fogja a jövőben a cégcsoport számára szükséges valamennyi fém- és műanyag alkatrészt, kábelt és csatlakozót előállítani, ezért is van szükség a bővítésre. A cégcsoport jelenleg 1,3 milliárd forintot fektet a veszprémi leányvállalat épületeinek és gépeinek fejlesztésébe. A területet kb. 60%-kal megnövelik. Elmondta, hogy egy esetleges harmadik építési ütemben – amennyiben a magyarországi kedvező feltételek továbbra is megengedik – további bővülés is elképzelhető annak érdekében, hogy a két termelési egység, fém- és műanyaggyártás egymástól elkülönülve, külön csarnokban működjön. Némedi Lajos, Veszprém MJV alpolgármestere üdvözölte a német-magyar cég sikerét. Hangsúlyozta: fontosnak tartja a városban olyan üzem jelenlétét, amely a hosszú távú, munkahelyteremtést is magában hordozó fejlesztésben gondolkodik. Reményét fejezte ki, hogy a Pepperl+Fuchs Kft. veszprémi telephelye a szakképzésben is részt vállal majd.
Az eseményen egybegyűltek az utókor számára aláírtak egy alapkőletételi dokumentumot, melyet az építési engedély másolatával, a helyi lap november 15-ei kiadásával, az aktuális dolgozói névsorral, a jelenlegi és a készülő csarnok tervrajzával és a cég által fröccsöntött P+F érmékkel, forintérmékkel valamint néhány jellemző termékkel együtt időkapszulába zárva helyeztek el az alapkőben, amely a leendő raktárterület közepén található. A rendezvény egy a termelőegységeket röviden bemutató üzemlátogatással zárult.
 
|