Együttműködés a minőség jegyében
Ünnepi üléssel és szándéknyilatkozat aláírásával erősítette együttműködését Veszprém Megyei Jogú Város és a Pannon Egyetem. Minőségi pillérekre építik fel a közös munkát. A rendezvény díszvendége dr. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes volt.
Közös célok és az együttműködés új elveinek kialakítása vezeti a város közgyűlé-sének és az egyetem szenátusának munkáját, ezzel segítik a fenntartható fejlődést. Közös célként megfogalmazták, hogy Veszprém váljon Magyarország legélhetőbb városává, egyetemi városként az innováció dunántúli központjává. A csapatmunka és a jól strukturált szervezet együttműködésének hatékonyságáról beszélt dr. Friedler Ferenc rektor. A város működéséhez mintegy nyolc milliárd forintnyi értékkel járul hozzá az egyetem – mondta. Veszprém történelmi múltja, emlékei, kiváló intézményei egyedülálló hátteret biztosítanak az egyetem számára. Egy történelmi pillanat aktív részesei vagyunk – mutatott rá Porga Gyula polgármester. Minőségi pilléreken alapszik az együttműködés: oktatás, innováció, kreativitás, turizmus és kultúra – hangsúlyozta a város vezetője. A megállapodás a város hosszú távú gyarapodását szolgálja, egyetem és város nem élhet csak egymás mellett, hanem összefogva, egymás előnyeit kihasználva kell működniük – hívta fel a figyelmet köszöntőbeszédében dr. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes. Bizalmát fejezte ki, hogy mindez modellként szolgálhat más városok számára, majd a versenyhelyzetről beszélt, melynek győztese csak az a város és egyetem lehet, mely megállja a helyét a nemzetközi versenyben. A fent elmondottakkal összhangban, a szándéknyilatkozatban a város és az egyetem meghirdette a zöldváros, a zöldgazdaság koncepcióját, melynek keretében Veszprém Magyarország klíma főváro-sává válhat. Ennek jegyében közös 12 éves gazdasági stratégiát készítenek elő ebben az évben, amely 2012-től indulhat.
|