Székesfehérvár Már a tízezredik ügyfél a kormányablaknál
Januártól működik a dunaújvárosi és a székesfehérvári kormányhivatal ügyfélszolgálata, népszerű nevén: a kormányablak. Az ügyfelek nagyon hamar megtanulták értékelni, hogy este 8-ig intézhetik itt ügyes-bajos dolgaikat.
Továbbra is a vállalkozásokkal és családtámogatásokkal kapcsolatos ügyek vezetik a listát, de egyre több feladatkör koncentrálódik a kormányhivataloknál. Nem az ügyfél vándorol, hanem az ügyirat – haladunk a „szolgáltató állam” úton, s ezt az állampolgárok méltányolják – összegezte dr. Dorkota Lajos, a Fejér megyei kormánymegbízott. 2011 októberében Diósi Zsuzsanna egy tulajdoni lap elektronikus lekérdezésében kért ügyfélkapus segítséget a székesfehérvári irodában, és a munkatársak jelezték, hogy övé a 10.000-es sorszám. Ebből az alkalomból köszöntötte őt emléklappal és virággal a közigazgatási és igazságügyi miniszter, Navracsics Tibor. A kis ünnepséget követő sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a kormányhivatalok feladatköre tovább bővül, mert az eddig a megyei önkormányzatokhoz tartozó egészségügyi, oktatási és szociális intézmények január 1-jével állami kezelésbe kerülnek, a kormányhivatalok alá. Fejér megyében már folynak az átvételről egyeztető tárgyalások és munkálatok. Szintén 2012 januárjától kezdik meg működésüket a járási kormányhivatalok. Hogy melyik megyében hol alakulnak ilyenek, még nem dőlt el. Egyelőre annyit tudhatunk, hogy Fejérben kilenc járási intézmény megalakulása várható.
Dr. Göde Andrea
|