XIX. Berhidai Napok
A háromnapos rendezvény igazi hagyománnyá vált Berhidán, ma már senki sem vitatja létjogosultságát - mondta ünnepi nyitóbeszédében Pergő Margit polgármester asszony. Az idén is gazdag program várta az érdeklődőket: kiállítások, könnyű és komolyzenei programok, nemzetiségi és népzenei találkozók, öregfiúk mérkőzés a már új, műanyag borítású pályán, ügyességi versenyek a gyerekeknek, és az elmaradhatatlan kertbarát kör kiállítás a most is ragyogó terményekkel, lekvárokkal és más finomságokkal.
Tizenkilenc év után már nem könnyű újat mutatni a kisváros lakóinak, Berhidán azonban mindig sikerül kicsit előbbre lépni. Idén újdonság volt a Kistérségi Környezetvédelmi Tanácsadó Iroda bemutatkozása, akik a víz- és energiatakarékosság, illetve a szelektív hulladékgyűjtés rejtelmeibe avatták be az itt élőket. A háromnapos vigasság üde színfoltja lett a kistérségi önkormányzat képviselőinek közös főzőcskéje is. A gazdag programválasztékban a városka apraja-nagyja megtalálhatta a szívéhez közel állót. Polgármester asszony köszöntőjébe a település fejlődéséről is szót ejtett. Úgy fogalmazott, hogy a veszélyes „út” helyett a berhidaiak inkább a biztonságosabb „járdán” kívánnak haladni. Ez ugyan kicsit lassúbb, de itt talán nem sodorhatja el őket az „adósság oly’ rémisztő kamionja”. Ezen a járdán a lehető legmesszebbre kívánnak eljutni, mégpedig úgy, hogy a helyi vállalkozásokkal együttműködve munkát biztosítanak az itt élőknek. A város első embere megragadta az alkalmat arra is, hogy köszöntse az éppen huszadik születésnapját ünneplő Chemark Kft-t. Gratulált ahhoz, hogy az elmúlt évek során milliárdos nagyságrendű beruházásaikkal mára Európa szinten is jelentős vállalkozássá váltak. A városvezető az elért pályázati sikerekről is beszélt. Megtudhattuk, hogy vannak folyamatban lévő, és már sikeresen lezárt pályázataik. Ez utóbbiak eredményeként megújulhatott az iskola, az óvoda, a játszótér, a sportpálya, a városháza. Berhida vezetése továbbra is élni fog a pályázati lehetőségekkel, és mindent megtesz azért, hogy a kisváros a jövőben is töretlenül fejlődhessen – zárta ünnepi gondolatait a polgármester.
Cseh Teréz
|