Beruházások futószalagon
Az elmúlt időszakban a szokásosnál jóval több meghívót hozott szerkesztőségünk számára a postás. A Királyi Régió szinte minden pontján indult, vagy lezárult egy-egy beruházás. Intézmények, utak, gyárak, üzemek újultak, újulnak meg, gazdagítva és szebbé téve szűkebb hazánkat. A nagyobb, tőkeerősebb cégek, önkormányzatok saját erőből vágtak bele egy-egy munkába, míg a kisebbek főleg pályázati segítséggel kezdtek bele terveik megvalósításába. Így aztán jelenlegi lapszámunkban a megszokottnál több ilyen jellegű beszámolóval találkozhatnak. Természetesen minden eseményen – alapkőletételen, átadón – nem tudtunk ott lenni, hiszen volt olyan nap, amikor egyszerre öt különböző helyen kellett volna megjelenni, de igyekeztünk legalább valamiféle körképet adni ezekről az ünnepségekről. Örvendetes ez a nagy beruházási kedv, reméljük, hozzájárul a hatékonyabb termeléshez, a jobb szociális ellátáshoz, a biztonságosabb közlekedéshez, és új munkahelyek teremtésével az emberek megélhetéséhez. Ez utóbbira azért is pokolian nagy szükség van, mert a szemünk előtt zajlik az eurozóna országainak gazdasági válsága, ami persze nálunk is hatványozottan érződik. Drágább a benzin, az élelmiszer, egyszóval a megélhetés, és a szakértők semmi jóval nem biztatnak bennünket. Ezért fontosak az új munkahelyek, hiszen csak munkával, jobb teljesítménnyel tudjuk átvészelni ezt a rendkívül kritikus időszakot. Ehhez kíván erőt és kitartást
Veér Károly főszerkesztő
|