A vállalkozói eredményekért - nemzetközi szinten
Közel 250 üzleti tárgyalást regisztráltak a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara munkatársai Székesfehérváron, a Gazdaság Házában tartott nemzetközi üzletember találkozó keretében november végén. Az NGM által támogatott nagyszabású program 8 ország vállalkozóit, kamarai és önkormányzati vezetőit vonzotta Székesfehérvárra, ahol a találkozó keretében tartott előadások során konkrét projektekkel, vállalkozásfejlesztési szolgáltatásokkal, finanszírozással ismerkedtek a résztvevők.
Az üzleti tárgyalások dömpingje mintegy két órában zajlott, tolmácsok közreműködésével, majd céglátogatásokra is sor került. Építőipari és élelmiszeripari vállalkozásokat kerestek fel az üzleti és önkormányzati delegációk tagjai. A nemzetközi találkozó keretében együttműködési megállapodást írt alá a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával a Brnoi Regionális, a Maros megyei, a NoviSadi Regionális, a Nyitrai Regionális, a Beszterce-Naszódi Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Horvátországi Magyar Vállalkozók Szövetsége. A rendezvényen a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) tevékenységét dr. Kerekes György vezérigazgató mutatta be, majd a Kárpát Régió Üzleti Hálózat kapcsolatépítő szolgáltatásaira Losoncz Krisztina cégvezető hívta fel a résztvevők figyelmét. A nemzetközi projektfinanszírozásról, mind a magyar, mind pedig a külföldi cégek oldaláról Kabai Éva, az EXIM Bank Zrt. képviselője tartott részletes előadást. A plenáris rész végén pedig a Partiumból és Erdélyből 5 projekt került bemutatásra, Király Csaba, Kárpát Régió Üzleti Hálózat Zrt. Nagyváradi Iroda vezetője koordinálásával. A budapesti nagykövetségek részéről a Cseh és a Lengyel Nagykövetségek második számú vezetői is megtisztelték részvételükkel a nemzetközi programot. A Kárpát Régió Üzleti Hálózat cégvezetőjén kívül 6 irodavezető is tárgyalásokat folytatott a helyi és a külföldi vállalkozókkal. A program a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával valósult meg.
Erdősné Sz. Zsuzsa (FMKIK) |