Bicskén megvalósítják a régi terveket Megújulhat a nagyállomás is
A bicskei Fő tér avatóünnepségén Orbán Viktor „szemtelenül fiatalnak” nevezte az akkor még csak polgármesterjelölt Pálffy Károlyt. Az új városvezető valóban csak 34 éves, ám már 2006 óta képviselőként, négy éve pedig alpolgármesterként szolgálja városát. A testnevelői, művelődésszervezői és hitoktatói hivatást cserélte fel a politikusi pályára.
– Hogy lett Önből várospolitikus? – A családunk tősgyökeres bicskei. Nagyszüleim, dédszüleim és szüleim is itt éltek, őseim a város kádármesterei voltak. Édesapám a rendszerváltást követően a Kereszténydemokrata Néppárt tagja lett, és 1994-től kezdve a városban önkormányzati képviselő volt három cikluson keresztül. Ezért azt lehet mondani, hogy édesapám révén beleláthattam ebbe a ,mesterségbe”. 2006-ban vettem át tőle a stafétabotot, azóta én képviselhetem a családból a város lakosságát megválasztott képviselőként. A 2010-es választások után a polgármester úr felkért, hogy segítsek neki, és legyek alpolgármester. A törvényi változással, az országgyűlési és a polgármesteri pozíciót szétválasztották. Tessely Zoltán képviselő úr az országgyűlési munkára kapott felkérést, és a FIDESZ-KDNP szervezetei engem jelöltek polgármesternek. A városlakóknak köszönhetően megkaptam a bizalmat, sőt a pártunk Bicske valamennyi egyéni körzetében győzni tudott.
– A politika előtt mivel foglalkozott? – Általános iskolában tanítottam testnevelőként és hitoktatóként, majd pedig egy értelmi fogyatékos alapítványnál dolgoztam. Előtte 16 éven keresztül önkéntesként nyaraltattam értelmi fogyatékosokat, és ennél az alapítványnál helyezkedtem el, és dolgoztam négy évet. Az értelmi fogyatékos, sérült emberek ugyanolyan tagjai a társadalomnak, mint bárki más. Mondják, hogy kevesebbek. Én ezt nem így gondolom.Bizonyos dolgokban más a képességeik határa, de például az úgynevezett ,,normális emberek” között alig lehet azt az önzetlen szeretetet felfedezni, mely minden érdektől mentes, mint köztük. A feltétel nélküli elfogadás és a feltétel nélküli szeretet területén rengeteget kellene tőlük tanulnunk.
– Milyen feladatok állnak az újonnan megválasztott képviselőtestület előtt? – A városban nagyon-nagyon sok olyan terület van, bármerre megyünk is, amire ráfér a fejlesztés és a szépítés. Például azokban az utcákban, ahol nincsen szilárd burkolat, csak akkor tudunk felújítást végezni, ha lesz rá pályázati forrás.Azt ígérhetjük viszont az ott élőknek, hogy karbantartjuk az útjaikat, a nagyobb kátyúkat pedig igyekszünk minél előbb feltömedékelni. Tessely Zoltán polgármester és országgyűlési képviselő és az előző testület munkájának, illetve az állam segítségének köszönhetően nincs a városnak egy fillér tartozása sem. Amit most nem kell már a hitel visszafizetésére költeni, azt a város fejlesztésére tudjuk fordítani. Folyamatosan valósítjuk meg eddigi terveinket.Még zajlik a mozi épületének, az ifjúsági háznak a felújítása, nemsokára véget érnek a munkálatok. Az egészségügyi központ felújítására is elkészültek a terveink. Ez egy nagy beruházás, a forráslehetőségek függvényében tudjuk megvalósítani.
– Hamarosan elindul a Biatorbágy – Tata vasútvonal felújítása. Mennyiben érinti ez Bicskét? – Régi vágya már a bicskeieknek, hogy a leromlott állapotban lévő nagyállomással és környékével valamit kezdjünk. Pályázati pénzből elkészült a tanulmányterv, amit sikerült a minisztériummal el- és befogadtatni. Ez azt jelenti, hogy elképzeléseink az említett vasútvonal fejlesztés keretében megvalósulhatnak. Az épület tekintetében az érintett települések közül egyedüliként vétójogot kaptunk, tehát végre saját képünkre formálhatjuk a vasútállomást. Szeretnénk ott egy olyan közlekedési központot megvalósítani, amely nemcsak látványában szép, de szolgáltató jellegű, és utas barát is lesz egyben.
Veér Károly |