Új buszpályaudvar épült Móron
„A közösségi közlekedés feltételeinek javítása a Móri kistérségben” -KDOP-4.2.3-11-2012-0005– című projektre benyújtott pályázaton Mór Város Önkormányzata a járási önkormányzatokkal (Bodajk, Bakonycsernye, Balinka, Csákberény, Isztimér, Kincsesbánya, Magyaralmás, Pusztavám, Söréd) konzorciumban, 399, 97 millió forint támogatást kapott. Saját erővel kiegészítve, több mint 500 millió forintból valósult meg közel 5000 négyzetméteren Mór városában az új autóbusz-pályaudvar, a környező településeken pedig modern buszvárókat létesítettek. A modern autóbusz- pályaudvar ünnepélyes átadásán beszédet mondott Tasó László a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedéspolitikai államtitkára, és Törő Gábor országgyűlési képviselő is. Az átadást jelképező szalagot Törő Gábor, Fenyves Péter polgármester és Tasó László vágta át. |