66. Bányásznap Tatabányán
Háromnapos programmal emlékezett Tatabánya az 1919. szeptember 6-i csendőrsortűz áldozataira, a tiszteletükre megrendezett 66. Bányásznapon. A péntek a hagyományos koszorúzások napja volt, és megnyitotta kapuit a Május 1. parkban a vásár. Színes programok, díjátadások, koncertek, csilletoló verseny, szalamanderes felvonulás, családi vetélkedők követték egymást, idős bányászok emlékeztek arra, amikor még tizenötezer dolgozó énekelhette a Bányászhimnuszt: Szerencse fel! A záró tűzijáték méltó befejezése volt a három napos bányászünnepnek.
Fotó: Mazán Tibor |