Átadták az új járási hivatalt Bicskén Az épülés, szépülés a városlakók érdeme
Bicskén nem tudnák pályázataikat megvalósítani, ha csak az elnyert összeg állna rendelkezésre, erre a nemrég elfogadott költségvetés nyújtja a fedezetet. A könyvvizsgáló szerint ez az első olyan büdzsé, amely semmi kockázatot nem rejt magában pénzügyi szempontból, tehát a tervezett kiadásokat az összes bevétel fedezni tudja. Pedig 2008-ban szó szerint csődben, 100%-os eladósodottságban volt a város – tudtuk meg Pálffy Károly polgármestertől.
– Március végén átadták rendeltetésének a járási hivatal új épületét. Mit jelent ez a város életében? – Már február közepén megkezdődött az átköltözés. Legelőször az okmányiroda költözött, és itt van a legnagyobb előrelépést, hiszen rögtön átalakult kormányablakká. Bicske életében ez egy jelentős változást jelent, mert már nem csak a személyes okmányokkal kapcsolatos ügyeket tudják intézni a helybeliek, hanem a kormányablakban megtalálható több mint 2000 ügyfajtát is. Az okmányiroda után a földhivatal és a járási hivatal központi része rendezkedett be, majd a népegészségügyi és a foglalkoztatási osztály. Egy modern és tényleg méltó épületet sikerült felépíteni, ami visszaadja azt a mezővárosi hangulatot, amely jellemző Bicskére.
– Eredményes időszakot zártak a pályázati piacon is az elmúlt időszakban. Hogy állnak a beruházások? – Jelentős számú TOP-os pályázatot nyújtottunk be. Nagyon fontos beruházásunk lesz a Bicske Szíve park első ütemének fejlesztése, ahol a tavat rendezzük a városközpontban, és egy rekreációs parkot szeretnénk kialakítani, melyet már elkezdtünk az évek alatt fejleszteni. Három játszótér mellett ott van a város kemencéje és uszodája is, és egy egykilométeres, gumiborítású futókört is ki kívánunk alakítani, hogy a városlakók tudjanak sportolni, rekreálódni. Nem régen adtunk át egy felnőtt fitneszparkot is megfelelő eszközökkel, nagyon szeretik a bicskeiek, és használják is. Tervezzük egy büfé megnyitását kifelé is, azt szeretnénk, hogy kívülről is elérhető legyen, ne csak az uszodából. A Bicske Szíve park mellett, a Nagy Károly téren van jelenleg egy aprócikk piac, de nagyon sok a termelő a városban és a város környékén, nekik szeretnénk egy fedett piacot építeni az értékesítéshez, ami egy régi tervünk, hogy a település lakosai közvetlenül a helyi és környékbeli termelőktől tudják megvásárolni az idényzöldségeket és gyümölcsöket. – Pályáztunk egy iparterület – a keleti részen a régi és az új vasúti töltés közötti területet foglalja magába – fejlesztésére is, itt az infrastrukturális feltételeket fogjuk tudni kialakítani, és lehetőséget tudunk kínálni a cégeknek, vállalkozásoknak a városban való letelepedésre. Egyik régi, patinás, felújításra szoruló épületünket, melyet szintén egy vállalkozást segítő pályázat kapcsán sikerül majd részben felújítanunk, részben pedig önkormányzati forrásból egy inkubátorházat létesítenünk benne. Bízunk abban, hogy lesznek olyan start-up vállalkozások, akik ezt a lehetőséget ki fogják használni. – Tavaly adtuk át az Etyek-Bicske-Tarján közötti kerékpárutat, melyhez mi is csatlakoztunk két pályázattal, a városi kerékpárút kialakítására. A külső területeket is szeretnénk a kerékpárúttal behálózni, ez elsősorban a zárt kertekben lakóknak lehet segítség, hogy megfelelő körülmények között tudjanak a városba beérkezni. Egy körforgalom is épül a Szent István út és a Tatai út forgalmas kereszteződésében, mely a közlekedés biztonságát fogja segíteni. – Pályázataink közül többet már 2015-ben benyújtottunk, ezek egy részére csak nemrég született döntés. Ilyen például a városi bölcsőde korszerűsítése, felújítása, valamint egy új csoportszobával való bővítése. Egy szép, régi épületben szeretnénk egy kultúrkúriát kialakítani, ahol elhelyezzük a bicskei származású festőművész, Jakab István László képeit, illetve ez a hely időszaki kiállításoknak is helyet adhat. A tűzoltóság épületének energetikai korszerűsítésére, a helyi identitás megerősítésére is pályáztunk, ez utóbbival a szegregált közösségi területeken élőknek próbáljuk a munkaerőpiacra való visszajutását segíteni, és számukra képzéseket nyújtani.
– Milyen a közösségi élet ma Bicskén? – Rengeteg civil szervezet, közösség tevékenykedik a városban és a kisebb-nagyobb eseményeken is egyre többen vesznek részt. Három nagyrendezvényünk van, a Bicskei Napok, az augusztus 20-i ünnepség és utána a szabadtéri programok, valamint a Szent Mihály nap. Idén immáron harmadik alkalommal rendeztük meg a városi disznóvágást, hogy a tél se maradjon nagyszabású esemény nélkül. A programokra sokan jönnek, és a városban is azt lehet visszahallani, hogy jó irányba haladunk. Ez az épülés nem elsősorban az önkormányzat, hanem inkább a bicskeiek érdeme, sikere.
VK |