Hazatért a foci Tatabányán Úton a mélyből - új keretek közt
Huszonnégy éves különálló munka, megannyi változás és útkeresés után, újra az anyaegyesület, a Tatabányai Sport Club szakosztályaként működik tovább a labdarúgás Tatabányán. A legutóbbi külföldi tulajdonos által tönkretett NB III-as gazdasági társaság feladatait is átvéve a TFCE a megye harmadik osztályában kezdte újra a felnőtt labdarúgás építését. Mára már megyei I. osztályú csapat játszik a Grosics Stadionban, és 2017-hez hasonlóan idén is szépen menetel a Magyar Kupában, már a legjobb 32 közé jutásért fogadja a Békéscsabát.
A Tatabányai Futball Club Egyesület nevét június 20-a óta már hiába keressük a meccslistán, ugyanis beolvadt a Tatabányai Sport Clubba, 12. szakosztályként, s Tatabányai Sport Club néven folytatja felnőtt és utánpótlás korú bajnokságait.
– Tatabánya labdarúgása mindig is a Tatabányai Sport Clubhoz tartozott, mikor is érdemben beszélhettünk fociról. A gyökereink és a TSC valamint a TBSC név is ismert hazánkban, sőt külföldön is, ezért is fontos, hogy ragaszkodjunk a múltunkhoz, hiszen a megújulás csak a múltbeli érdemeink elismerésével lehetséges – mondta Molnár Tamás, a szakosztály elnöke -. A tatabányai labdarúgás új alapokon való működtetése még jelenleg nem mérhető eredményben, hiszen a csapat a megyei első osztályban csak most kezdte meg a küzdelmeket a Nemzeti Bajnokságba való jutásért. – A felnőtt csapat szisztematikus, egyértelműen NB III-at célzó építése ezen a nyáron is tovább folytatódott, mindezt úgy, hogy ismét csak tatabányai kötődésű vagy környékbeli játékosok érkeztek a kerethez. Köszönjük mindenkinek az elmúlt 24 év munkáját, támogatását, bízunk benne, hogy a régi-új rendszer a korábbi sikerek felé vezeti majd tovább a Bányászt minden korosztályban – tette hozzá Molnár Tamás.
– Már nyilvános – mondta a szakosztályvezető - az MLSZ új produktivitási rendszere, és az abból kiszámított aktuális magyar futball erősorrendje. Az MLSZ elnöksége nemrég elfogadta, hogy 2018 nyarától egy teljesen más, szigorúan objektív eredményességen alapuló rendszer alapján dotálja a klubokat. Az új, produktivitási rendszer névre hallgató szisztéma célja, hogy a fiatal labdarúgók képzésével foglalkozó sportszervezetek teljesítményét nagyon egyszerűen, az egyetlen érdemleges mutató szerint mérjék: melyik klub hány olyan futballistát nevel(t), aki pályára lép a felnőtt professzionális labdarúgásban. – Ezek alapján elmondhatjuk, hogy számos játékosunk szerepel magasabb bajnokságokban és ezzel is öregbítik Tatabánya város és a tatabányai utánpótlás-nevelés hírnevét. Mint az a listából is látható, egyesületünk az igazán előkelő 20. helyet foglalja el az 519 közül, s mint Alközpont, csupán a Veszprém egyesülete előzi meg, valamint számos RUK akadémia, ahol összevontan kezelik a pontszámokat. – Tatabánya tehát méltán támaszkodhat az utánpótlás nevelésére a felnőtt labdarúgásban is, s valljuk, hogy méltán lehetünk büszkék utánpótlás edzőinkre, akik olyan munkát végeznek, amelyek miatt ide sorolták be a Tatabányai Sport Club labdarúgó szakosztályát.
TO |