Hőség, főzőverseny és Charlie koncert Falunap Nemesvámoson
Augusztus első hétvégéjén perzselt a nap, izzadtságban fürödtek azok, akik koradélután kilátogattak a hagyományos Nemesvámosi Falunapra. A főzőverseny résztvevői ráadásul még rátettek egy lapáttal, hiszen ott égett a tűz a bográcsok és egyéb alkalmatosságok alatt. Estére fordulván aztán enyhült a bolond meleg, és sokan előbújtak a hűvös lakásokból, hogy kilátogassanak a rendezvényre.
– Azt gondolom – mondta a sajtó izzadó képviselőinek Sövényházi Balázs polgármester -, hogy már mindenkinek beivódott az emlékezetébe, hogy augusztus első szombatján tartjuk a Nemesvámosi Falunapot. Most már jó ideje megrendezzük ezen a délelőttön a baráti fogathajtó-versenyt, melyre sokan eljönnek a környékről, hogy megméressék magukat. A csapatok készülnek minden évben a főzőversenyre is. – A falunapnak immár hagyománya van, az emberek várják, és a gyerekek részére is rengeteg programmal készültünk, melyekkel a családok több órát is eltölthetnek. Nagy örömünkre szolgált, hogy erdélyi testvértelepülésünk, Tusnád delegációját is vendégül láthattuk. Az időpont jelenleg a legmelegebb nyári napokra esik, így a nagy hőség miatt azt tervezzük, hogy jövőre augusztus második szombatjára tesszük át a falunapot – tette hozzá a polgármester. Két-három óra magasságában, a nagy hőségben, a szervezők még a kevés látogató miatt búslakodtak, de estére zsúfolásig megtelt a rendezvénysátor és környéke. Nem is csoda, hiszen igen gazdag volt a falunap programja. A gyermekeket kézműves foglalkozások, népi játékok, légvár, kicsik szőnyege, arcfestés, lufibohóc, bubi-buli, állatsimogató, lovagoltatás pónilovon, íjászat és sok egyéb játék várta. A nap folyamán egyébként két nagyméretű párakapu gondoskodott arról, hogy a Patak Parkban lehűthessék magukat a résztvevők. A színpadi produkciókat a Zirci Fúvósok nyitották, majd a helyi Borostyán Népdalkör, a Lencseszemek Asszonykör, valamint a Ryssa Club mutatkozott be. A programot Csizmadia Márk, Kollár Dóra, Tejfel Norbert és Balogh Virginia latin táncbemutatója színesítette. A sztárvendégek nem csak a nemesvámosiakat, hanem a veszprémieket, és a környékbeli települések lakóit is idevonzották, de jöttek Szombathelyről, Pécsről, azaz a Dunántúl szinte minden tájáról is. Zoltán Erika és a népszerű disco-soundot hozó Groovehouse csapat megalapozta a hangulatot, és a karcos hangú sztár, Charlie fellépésén már teltház volt a rendezvénysátorban. A kellemes estét a Viktória zenekar bulija zárta, és a viszonylagos éjszakai hűvösben alig akartak hazamenni a vendégek. Külön szólni kell azokról, akik a hőségben főzésre vállalkoztak, és bográcsos ételeket készítettek. A Barbócz Ildikó, Nagy Gábor és Győri Norbert összetételű zsűri Rideg Marci és Bandája Petrovei kolbászlevesét találta a legfinomabbnak. Második lett a Slambuc csapat, akik nem véletlenül slambust főztek. A harmadik helyen a Tettyák csapata vörösboros marhapörköltje végzett. Különdíjat kapott a Vadkárelhárítók csapata Tekeresvölgyi vaddisznó pörkölt marhavelővel és erdei gombaválogatással elnevezésű kreációja. Jövőre újra várják Nemesvámoson a vendégeket a falunapra, de amint Sövényházi Balázs mondta, immáron augusztus második hétvégéje lesz a rendezvény időpontja.
- horváth-




|