Városi elismeréseket adtak át a Thury-várban XXXIII. Várpalotai Napok
Kiállításokkal, zenei– és gyermekprogramokkal várták Várpalota lakosságát és a városba látogatókat augusztus utolsó hétvégéjén. A XXXIII. Várpalotai Napok megnyitóján Campanari-Talabér Márta polgármester az idei városi elismeréseket is átadta a Thury-vár udvarán tartott rendezvényen.
Díszpolgári címet adományozott a település képviselő-testülete Fakász Tibor nyugalmazott történelemtanárnak, valamint posztumusz Krúdy Gyula írónak, magyar prózaírás mesterének, aki épp 140 évvel ezelőtt született (a díjat Krúdy Ádám, az író leszármazottja vette át). Ennek tiszteletére a 2018-as esztendőt Krúdy-emlékévnek nevezte el Várpalota önkormányzata, egész évben színvonalas programokkal tisztelegnek a településhez ezer szállal kötődő író emléke, munkássága előtt. Várpalota városért érdemérmet vehetett át Pócsik József, a Bartos iskola igazgatója, egyben a várpalotai kulturális élet megbecsült szereplője. A Thury-díjat idén Nyitrainé Lőrincz Marianna, a Faller szakképző pedagógusa, Katona Ervinné, a Kölyökvár Tagóvoda vezetője és dr. Babics Mária Katalin háziorvosnak ítélték oda. A Bardócz Endre-nívódíjat Vizl Mária, a Thury gimnázium pedagógusa, az Eötvös Pál-nívódíjat Mikó Péter, a Várpalotai Bányász SK asztalitenisz szakosztályának elnöke, míg a Rutsek Pál-nívódíjat Sipos Ernő Tamásné, a Ringató Bölcsőde nyugalmazott intézményvezetője kapta. A Waldstein János-nívódíjat Makai Ferenc, a Bakonykarszt Zrt. várpalotai üzemmérnökségének főmérnöke, a Mezei István-nívódíjat pedig Borbás Tamás köztisztviselő érdemelte ki. Pap Gyula, a Veszprém Megyei Vadászkamara elnöke és Müller Lajosné, a Városszépítő és –védő Egyesület tagja a város képviselőtestületének emlékérmét vehették át a polgármestertől. Közszolgálatáért érdemérmet kapott Bartók Judit rendőr százados, a Várpalotai Rendőrkapitányság munkatársa, Jó ember-díjat Domján Béla, a Magyar Vöröskereszt Veszprém megyei szervezetének tagja, Inotáért-díjat Szili Ferencné, a Magyar Ezüst Nyugdíjas Klub vezetője, a Heidrich Péter-díjat pedig idén két diák, Papp Kata és Radnai Viktor vehette át. A folytatásban a népszerű női hegedűs trió, a Princess zenélt a várudvaron, majd a Thury téren felállított nagyszínpadon folytatódtak a kulturális programok. Fellépett az Ocho Macho, Péterffy Lili, Zoltán Erika, a Kozmix, szombaton pedig fergeteges utcabálon mulathatott a közönség. A színes rendezvény záróakkordját a nosztalgia jegyében a hetvenes évek sztárzenekara, az Apostol koncertje jelentette.
TO

|