Az aranyhal kissé megkésve érkezett az idei sportnapon OKISZ-KISZÖV KUPA Komáromban
Május utolsó hétvégéjén 15. alkalommal töltötték együtt szabadidejüket a Komárom-Esztergom megyei Iparszövetség tagjai, az OKISZ-KISZÖV Kupán. A Komáromi WF Sport és Szabadidőközpont – ahogy mindig – ezúttal is ideális helyszínt nyújtott a horgász-, az asztalitenisz és a sakkversenyhez.
A sportnapot minden évben a pecások nyitják, akik már kora reggel elfoglalják kijelölt helyüket a csodálatos horgásztó körül. Csendben, békében telnek az első órák, mígnem megérkeznek a további csapatok. Innentől már kisebb az esély a jó kapásra, hiszen a vidám hangok, a szurkolók kiáltásai időnként el-elriasztják a halakat. Az eredmény – mármint a kifogott halak összsúlya, is erre enged következtetni, ahogyan az a díjak átadásakor kiderült. Pedig érdemes a horogra csalogatni a tó lakóit, mert aki a legtöbb halacskát fogja, 20 ezer forintos jutalomban részesül, de jól járnak a második-harmadik helyen végzettek is, ők 15, illetve 10 ezer forinttal gazdagabban térhetnek haza, no meg a zsákmánnyal, ha az a megengedett súly fölött, illetve alatt van.
Míg a tikkasztó hőségben a horgászok a kapásra vártak, a pingpongosok megküzdöttek egymással. A sakk-parti részvevői szerencsésebbek voltak, árnyékba húzódva vívhatták a csatákat, és még ugrálniuk sem kellett a győzelemért.
A jó hangulatú nap után, a sportos KISZÖV-tagok és hozzátartozóik közös ebédre voltak hivatalosak a szabadidőpark éttermébe, kivéve a Regio Regia stábját, akikre a bográcsban főtt Bakonyi betyárleves várt. A kis csapat a délutánt is a tóparton töltötte, és láss csudát, kifogták az aranyhalat! Persze, már versenyen kívül! De, sebaj, majd jövőre! Egy csók, és mehetett vissza úszkálni!
Az országos sportnap helyezettjei érmet, illetve a győztesek kupát kaptak - melyet dr. Petőcz Erzsébet a KISZÖV megyei szervezetének ügyvezető igazgatója adott át -, valamint a Transmissio Kft. vezetője, Jankovszky Sándor által felajánlott szőlőmag őrleményeket.
Az eredmények az alábbiak lettek:
Horgász csapat: I. (övék lett a vándorkupa!) PANALM Kft., Almásfüzítő: Kocsis Józsefné, Kocsis Péter, Bottyán Ádám, Cságola Szabolcs (6320 kg) II. REGIO REGIA Kft., Tatabánya: Dr. Göde Andrea, Georg Keilhauer, Kovács Gábor, Kandikó János (0,44 kg)
III. MIKRO 88 Kft., Tatabánya: Darabos István, Heilman Zoltán, Prokli Vilmos, Patakiné Leininger Erzsébet (0,22 kg)
Asztalitenisz női: I. Dr. Partali Lászlóné e.v. II. Vida Antalné (Alsógallai Mérlegjavító Kft., Tatabánya) III. Cseh Teréz (REGIO REGIA Kft., Tatabánya)
Asztalitenisz férfi: I. Darabos István (MIKRO 88 Kft., Tatabánya) II. Vida Antal (Alsógallai Mérlegjavító Kft., Tatabánya) III. Veér Károly (REGIO REGIA Kft., Tatabánya)
Különdíjban részesült: Dr. Göde Andrea (REGIO REGIA Kft., Tatabánya) asztalitenisz női kategóriában Georg Keilhauer (REGIO REGIA Kft., Tatabánya) asztalitenisz férfi kategóriában.
Sakk: I. Kandikó János (REGIO REGIA Kft., Tatabánya) II. Kovács Zoltán (ADRI-ZO Bt., Neszmély) III. Vida Antal (Alsógallai Mérlegjavító Kft., Tatabánya)
A sportnap lebonyolításához nyújtott aktív tevékenységéért Oklevél és tárgyjutalomban részesült: Dr. Göde Andrea, asztalitenisz Csinger Csaba, horgászat |