Programözön tizenegyedszer a Velencei-tónál Ötnapos fesztivál a tóparton
Az a szervezők célkitűzése, hogy a Velencei-tó egész évben vonzó legyen az itt lakóknak és a turistáknak egyaránt. Ehhez a mostani fesztivál a kulturális és kulináris élvezetek nyújtásával járult hozzá.
Minden műfaj megjelent a kínálatban a népdaltól a fúvószenén át a dzsesszig, a hagyományőrző néptáncoktól a salsáig, vásári bábosoktól a mesélőkig. Felléptek a helybeli csoportok: a dinnyési Iglice népdalkör, az agárdi kongások, s a 25 évvel ezelőtti ikonikus Óriások és törpék. A természetkedvelők sem maradtak programlehetőség nélkül: a MOHOSZ évadnyitó horgászversenyt rendezett ifjúsági és felnőtt kategóriában, s halfőző versenyt is hirdetett. A Madárrezervátumba, a Velencei-tavi nádvilágba hajójáratok indultak. A Dinnyési Fogatudvar lovasszekerei a Dinnyési kilátóhoz és a Dinnyési Fertőre vittek utasokat. Madárgyűrűzés? Igen, ezt is kipróbálhatták a Madárvártán. A VVSI sárkányhajózást szervezett az érdeklődőknek. A Pákozdi Katonai Emlékpark katonai játékkal és apródképzőjével jelent meg a fesztiválon a gyerekek örömére, akik egyébként még a jurta-programok, szoboröltöztetés, ügyességi játékok, kézműves foglalkozások vártak. A gyógyító sarok masszázsa inkább a hölgyeket, az íjászkodás a férfiakat vonzotta. A kirakodóvásáron a hal, vad, bor és pálinka kapta a főszerepet. Hatalmas választékkal vonultak föl a helyi – rangos díjakkal bíró – termelők. De egyéb árucikkekben sem volt hiány: sajt, édesség, rétes roskadozott az asztalokon. A látogatók pedig mindez ízvilágra kíváncsian válogattak. Hosszú idő óta jelen van az eső a fesztivál életében, most sem sikerült megúszni e nélkül… Hogy kinek melyik program volt kedves? A település polgármestere, Tóth István úgy nyilatkozott, ő a programözönből az Óriások és törpéket választaná. A hajdani gárdonyi zenészek 25 év után egy örömzenélés kedvéért álltak újra össze. Az egész régió várva várta ezt a hajdan méltán népszerű rock csapatot, hogy visszahozzák a 90-es évek hangulatát. Az egykori iskolaigazgató, Nagy István (Tan bá’) egy szám erejéig csatlakozott a csapathoz. Sok-sok kellemes élményem volt a fesztiválon, de ez a kedves mozzanat azért kiemelkedő, mert ezek a fiúk az önfeledt előadásukkal megmutatták, hogy a jó zene KORhatárokat sem ismer!
Dr. Göde Andrea |