Komárom-Esztergom Megye Gazdaságáért díjátadó A jók között a legjobbakat díjazták
Átlagon felüli teljesítményt nyújtó vállalkozásokat, illetve egy intézményt és egy ipari parkot tüntettek ki a legrangosabb megyei elismeréssel: a Megye Gazdaságáért Díjjal. Idén nyolc kategóriában hirdettek eredményt, és különdíjat is megszavazott a megyei közgyűlés, valamint a testületet segítő szakmai zsűri. Michl József, Tata város polgármestere az impozáns Piarista Rendházban köszöntötte a helyi gazdaság és közélet prominens szereplőit, akik a legjelentősebb megyei kitüntető címek átadására gyűltek össze Tatán.
Popovics György, a Megyei Közgyűlés elnöke ünnepi beszédében kiemelte, megyénkben sok átlag felett teljesítő vállalat, vállalkozó tevékenykedik, így nehéz kiválasztani a kiválóak közül éppen azt az egyet, melyet kategóriánként elismernek. „Önök azt az üzenetet közvetítik az itt élők számára, hogy szorgalommal, kitartó munkával, szakmai alázattal, elhivatottsággal és versenyszellemmel kimagasló sikereket lehet elérni” - fordult a díjazottak felé.
Dr. Völner Pál államtitkár is az identitás fontosságáról beszélt köszöntőjében, Czunyiné dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselő pedig a 3 százalék alatti megyei munkanélküliségi rátát emelte ki mondandójában. Bencsik János országgyűlési képviselő szerint jól teszi egy megyei közösség, ha tudomásul veszi, hogy része a globális gazdaságnak, de gazdasága önálló életet is tud élni.
A köszöntőket követően Dr. Bitay Márton Örs, az Agrárminisztérium államtitkára a Magyar agrárium jövőképe címmel tartott előadást, melyben elhangzott, hogy a valós gazdasági teljesítményekhez elengedhetetlen a megfelelő gazdasági környezet, melyért a kormány felel. „Az ország, a megye sikere azonban nem csak a kormány, hanem a helyi gazdálkodók teljesítményének eredménye is” - hangsúlyozta.
Az ünnepség Kárpát Csaba, a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara általános alelnökének zárszavával ért véget, aki kiemelte, a díjazottak a jók között a legjobbak, a díj pedig további feladatokat ró rájuk, hiszen most még inkább a figyelem középpontjába kerül tevékenységük.
A Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat 2004-ben alapította meg négy kategóriában a megye gazdaságáért kitüntető címet, ami az együttműködő gazdasági érdekképviseletek javaslatára 2016-ban nyolc kategóriára, plusz különdíjra bővült. Szunyogh László bronz emlékplakettjével és oklevéllel a 2017. év teljesítménye alapján a következőket ismerte el a közgyűlés, a szakmai zsűri javaslata alapján:
Életműdíj: Katzenbach Ádám kézműves, aranykoszorús gépihurkoló mester (Tatabánya)
Komárom-Esztergom megye egyéni vállalkozója: Szabó-Rácz István autóipari vállalkozó (Dorog) Komárom-Esztergom megye középvállalkozása: Prenker-Ker Kft. (Nyergesújfalu)
Komárom-Esztergom megye kisvállalkozása: Gottwald Kft., vendéglátó, szállásadó, üzemi étkeztető családi vállalkozás (Tata)
Komárom-Esztergom megye nagyvállalkozása: Bridgestone Tatabánya Termelő Kft., abroncsgyár
Komárom-Esztergom megye szakképző intézménye: Szent Borbála Kórház
Komárom-Esztergom megye kézművese: Varga-Zábráczky Dóra divattervező (Tatabánya)
Komárom-Esztergom megye agrárvállalkozója: Kovács Károly (Mocsa)
Különdíj: Oroszlányi Tudományos és Technológiai Park |