II. Dadabánya – underground művészeti fesztivál Másodszorra még dadább lett
Elfújtuk a második gyertyát a kis Dada születésnapi tortáján, szétszórtuk a franciadrazsét, megrángattuk a babysitterek szoknyáját, és még a pelus is száraz maradt.
Szurcsik mester vezetésével a Kunstkommando végiggyalogolt a művészettörténet rózsaszín testén, Sopotnik Zoliék szétzúztak pár irodalmi barátságot, Olaf Martin bányászlányai egész nap lelkesen cukiskodtak. Eközben a Panel Surfers megdöngette a falakat, utána Lidércnyomást kaptunk, a Rühös Foxitól még most is vakarjuk a fejünket, Lyuhász Lyácint ápolta a bányász szakmakultúrát, majd táncoltunk. Halkan és végül a Tudósok pszichoterápiát tartottak a közönségnek, melynek eredményeképp mind úgy gondoltuk, hogy, jaj de szép ez a nap! Réz András szorosan fogta a gyeplőt, és végigvágtattunk az underground járatain az éjfekete szénmezőkig. Volt sör, virsli, vidámság, Dadabánya királyság! Jövőre (június 6-án) újra végigsöpör a mágneses vihar az Ipari Skanzen felett. Készüljetek!




|