Megőrizték a kisvárosias jelleget Sárbogárdi ciklusértékelő II. rész
Dr. Sükösd Tamás, Sárbogárd polgármestere azzal kezdte beszélgetésünket, hogy felsorolta, milyen problémákkal kellett szembenéznie az önkormányzatnak 2010-ben. A testület azóta is hasonló összetételű, tehát zökkenőmentesen, ciklusról ciklusra folyamatosan tudtak dolgozni a megoldásokon. Ezekről olvashatnak cikkünk második részében.
– Volt egy KEOP-os fejlesztésünk, ami hat komolyabb középületet érintett, beleértve a városházát (csúnya volt és nagyon nem energiahatékony) is. Most ezzel a 20 cm hungarocellel, szigeteléssel, új nyílászárókkal jó lett. Mellette megtöltöttük szolgáltatással: az okmányiroda átalakult kormányablakká. Sárbogárd járásközpont jellege nem azért van, mert ez a legnagyobb település a környéken, hanem mert tényleg elérhetők a közigazgatás szolgáltatásai. Az infrastrukturális felújítás lezajlott a szakorvosi rendelőintézeten is, de itt nem álltunk meg: a város déli részén most dolgoznak az orvosi rendelő felújításának első ütemén. Szintén zajlik a sárszentmiklósi iskola, majd azt követően az óvoda tetőcseréje.
– A szabadidő értelmes eltöltése érdekében, három lépcsőben, a művelődési ház nagy része már megújult, energiahatékony és szép lett. Az utolsó pályázatunk keretében a színházterem felújítását kezdtük el. Európai színvonalú széksorral, új technikával és a levegőcserével, ami a légkondicionálásnál egy sokkal egészségesebb és hatékonyabb megoldás, és ennek megfelelően markánsabb ára is van.
– A szabadidős tevékenységekben talán a legjelentősebb ugrás - amire 40-50 évet kellett várni - az uszoda megépülése. Tanuszoda jellegű, de szépen birtokba vették a helyiek és környékbeliek. 2018-ban adtuk át, most már van egyéves tapasztalatunk, rendben lesz, szépen tud működni. A sporttelepek is elkezdtek megújulni. A sárszentmiklósi focipályán teljesen új a kerítés, a gyepszőnyeg, az öltöző, és TAO-s és egyéb pályázati forrásokból lett kisbuszuk is. A nagy sporttelepet is elindítottuk ezen az úton, már az öntözőrendszer is lent van a pálya alatt, a labdafogó hálók is megújultak. Több mint 1 km hosszú kerítést is építettünk a pálya köré. Nyertünk pályázatot egy nagy műfüves pályára is, de annak megvalósítását két évre próbáljuk elhúzni, mert össze kell hozni rá az önrész összegét, és akkor valóban éveken át működhet.
Megkezdődött a művelődési központ közösségi célú felújítása
– Életben tartjuk a sportcsarnok reményeinket. Van rá építési engedélyünk, egyedi kérelmünk. Remélem, hogy meg tudjuk oldani, és akkor tényleg az egész sporttelep úgy fog kinézni, ahogy szükséges egy járási székhelyen. Nyertünk forrást egy szabadtéri fitnesz park létrehozására is (150 m2-es, 10 erőgépes), és még az idén elkészülhet. Korábban a Zöld Város projekt keretében pályáztunk egy 400 m-es futókörre, amit az ifjúsági parkban fogunk elhelyezni az idén.
– Költségvetésünk tényleg szoros és takarékos gazdálkodás mellett, de folyamatos maradvánnyal zár, amiből finanszírozzuk részben a következő év kiadásait. Büszke vagyok rá, hogy 2018-ban sikerült saját forrásból megoldanunk a bölcsőde teljes belső felújítását. A Dr. Rektorisz villa az 1800-as években épült, a mai működési engedélyszerű állapothoz képest nagyon messze volt. Egy korábbi főzőkonyhából leválasztottunk, és egyéb részekből új csoportszobát alakítottunk ki, mert nálunk nő a gyerekek száma. Az épület külső felújítása nem történt még meg, egy műemlékről van szó, ez egy nagyon komoly történet és költségvetés.
– Komoly tennivalóink vannak az út-járda hálózat javításával, végtelen számú forrást el lehetne rá költeni. Ha az önkormányzati közfoglalkoztatás helyre áll annyira, hogy össze tud állni egy építőbrigádunk, akkor magunk is a munkához fogunk. Most éppen a legnagyobb iskola melletti reggeli és délutáni csúcsforgalom enyhítésére végzünk saját forrásból egy parkoló bővítést, és útfelújítást. Pusztaegresi településrészünknél az átmenő főutcán kívül van egy nagyon jelentős fölfele vezető utca, onnan nyílik minden. Komoly gond, hogy ez egy igen hosszú, meredek utca, ahol a víz lemossa a padkát. Rendkívül balesetveszélyes, sokan járnak onnan dolgozni, de már a munkásbuszok is alig tudnak felmenni. Az idei költségvetésbe beletettük, és 25 millióból el is készült.
– Újraindulok az őszi választásokon, hiszen szeretem a munkámat, szeretek dolgozni. Büszke vagyok, hogy még sosem voltam táppénzen, a szabadságomat is mértékletesen szoktam kivenni, a családom szerint meg sehogy. Sárbogárdon egyébként nincsenek pártpolitikai villongások, nincsenek 8 órás ülések a semmiről vitatkozva, kigyomláltuk ezeket. Nyilván én legkönnyebben a saját csapatommal tudok dolgozni, és szeretnék is. Mindenki meg fogja mérettetni magát a választáson, és majd meglátjuk, milyen lesz a választók döntése!
Vk
|