Átláthatóbb szervezeti struktúrával működik tovább a Grundfos Az értékrend, a vállalati kultúra nem változik
Török László, közel két évtizeden át vezette a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. tatabányai és székesfehérvári egységeit, áprilistól pedig a globális termelésért felelős operatív igazgatóként folytatja munkáját a cégcsoporton belül. Előléptetését követően – a nyár folyamán - a hazai vállalat további jelentős szervezeti változáson ment keresztül. A tatabányai egység élére Szundy Olivér került, míg a székesfehérvári gyárat a jövőben Udvar Csaba igazgatja. A frissen kinevezett gyárigazgatókkal készült kettősinterjúnkban arra voltunk kíváncsiak, mi indokolta a változásokat, hogyan érinti mindez a cég működését, helyi kapcsolatait, és a jövőt illetően milyen elképzelések vannak kibontakozóban.
– Milyen érvek szóltak amellett, hogy a Grundfos Magyarország Kft. egy ilyen jelentős, leginkább a felsővezetést érintő átszervezés mellett döntsön, illetve mi változott meg ténylegesen? Szundy Olivér: – Igazodva a Grundfos globális 2025 stratégiájához magasabb vevőközpontúságot, egyszerűbb, hatékonyabb, átláthatóbb és agilisabb szervezetet kívánunk kialakítani. Az egy GMH-ból, ami 4 gyárat foglalt magába, 2 független gyáregység jött létre: a tatabányai és a székesfehérvári. Udvar Csaba: – A magyarországi gyártás legfontosabb mozgatórugója a költséghatékonyság és termelékenység. Ezen kell folyamatosan dolgoznunk, és javítanunk mutatóinkat. Mindehhez elengedhetetlen, hogy a döntések gyorsan megszülethessenek, amit egy olyan szervezetben lehet a leghatékonyabban kivitelezni, ami „laposabb” a korábbinál, vagyis kevesebb döntési szinttel rendelkezik. – Hogyan érinti ez a szervezeti átalakulás a városokkal, civilszervezetekkel, oktatási és egyéb intézményekkel kialakított kapcsolataikat? Szundy Olivér: – Szeretnénk az elmúlt évek gyakorlatát folytatva megőrizni ezeket a kapcsolatokat, sőt tovább fejleszteni őket. Az új szervezet egyik nagy előnye éppen az, hogy jobban képes a helyi sajátosságokhoz igazodni, így az átszervezés – reményeink szerint – tovább erősítheti, kiszélesítheti ilyen irányú együttműködéseinket. Udvar Csaba: – A továbbiakban is aktív részesei kívánunk lenni a városok életének. Tatabányán a Grundfos Kézilabda Clubbal, Székesfehérváron a Hydro Fehérvár AV19 hokiklubbal folytatni
Udvar Csaba gyárigazgató, Székesfehérvár Szundy Olivér gyárigazgató, Tatabánya
szeretnénk az együttműködést, és továbbra is fontosnak tartjuk a helyi rendezvények támogatását, az azokon való aktív részvételt is. A Grundfos Tatabányán a Sörfesztiválon, Tatán a Víz, Zene, Virág Fesztiválon, Székesfehérváron a Lecsófőző Vígasságon rendszeresen jelen van. Nagy hangsúlyt fektetünk emellett a helyi közép- és felsőoktatási intézményekkel, kiváltképp az Edutus, a Pannon és az Óbudai Egyetemmel kialakított jó kapcsolataink ápolására is. – Említették a Grundfos 2025-ös stratégiáját. Milyen célkitűzéseket fogalmaztak meg ebben, és hogyan érinti ez a hazai gyáregységeket, az itt dolgozókat? Szundy Olivér: – A stratégia fő elemei a magasabb vevőközpontúság, az agilitás a gyártásban, a hatékonyság és a versenyképesség folyamatos javítása. Azonosulva ezekkel a célokkal, mi magunk is ezeken a területeteken törekszünk előbbre jutni a következő években. Terveink között az is szerepel, hogy a magasabb hozzáadott értékű technológiákra fókuszáljunk. Udvar Csaba: – Felelős vállalatként a Grundfos 2025-ös stratégiájának központi eleme a vízhez és éghajlathoz kapcsolódó kihívások kezelése. Élenjáró megoldásokat, például intelligens vízellátási rendszereket alkalmazunk annak érdekében, hogy megoldjuk ezeket a problémákat, és ezzel végeredményben javítsuk az emberek életminőségét. – Új pozíciójukban látható-e már, mi lesz a legközelebbi feladat, esemény, merre, milyen irányba kívánják kormányozni a Grundfos helyi „hajóit”? Szundy Olivér: – A sikertörténet egyik feltétele a városainktól, az államtól és a helyi közösségektől kapott támogatás. Ugyanazt az értékrendet és vállalati kultúrát szeretnénk folytatni, ami Török László igazgatósága alatt jellemezte a vállalatot. Ennek jegyében erősíteni fogjuk a kapcsolatainkat Tatabánya és Székesfehérvár közösségeivel, és folytatjuk a már megkezdett közös munkát a városvezetéssel, de addig is a legégetőbb feladatunk október 10-én a Vác kézilabdacsapatának legyőzése! Udvar Csaba: – A 2025-ös stratégiához kapcsolódóan a jövőben is szeretnénk Magyarországon kiemelt figyelmet fordítani a fenntarthatóságra, és arra, hogy működésünk során minden tőlünk telhetőt megtegyünk környezetünk védelméért. Minden szempontból környezettudatos munkahely vagyunk, mi sem igazolja ezt jobban, minthogy környezetvédelmi intézkedéseinknek köszönhetően a szakma legismertebb megmérettetésén, a HRKOMM Awardon bejutottunk a döntőbe a „Környezettudatos munkahely” kategóriában.
Cs.T. |