Országos Vállalkozói Mentorprogram indult Vállalkozz tudatosan!
Régiónk valamennyi megyéjében elindul egy a beszállítói és külpiaci területen tevékenykedő kis- és középvállalkozásokat segítő mentorprogram. A jelentkezéseket a Kereskedelmi és Iparkamarák fogadták. Olyan termelőtevékenységet folytató kkv-at vártak, amelyek be kívánnak lépni a hazai, uniós vagy nemzetközi beszállítói láncokba, illetve nyitni kívánnak a külpiacok felé.
A beszállítói alprogram célja, hogy a hazai kkv-k potenciális beszállítóivá váljanak, akár a programban részt vevő mentorcégeknek, de számos más, a beszállítóik elé magas követelményeket állító hazai és külföldi vállalkozásnak.
A külpiaci alprogramban a magyar tulajdonú kkv-k exportképességének kialakítása, illetve annak növelése, továbbfejlesztése a cél. Az egyes alprogramokban résztvevőket megyénként egy-egy mentorcsapat segíti majd, melynek tagjai nagy tapasztalatokkal rendelkező közép- illetve nagyvállalatok vezetői, szakemberei. A Közép-dunántúli Régióban az alábbi mentorok segítik majd a programra jelentkezett kis- és középvállalatokat:
Fejér megye Beszállítói alprogram: Brunswich Bowling Magyarország Kft., Fiers Mechanika Kft., Simon Műanyagfeldolgozó.
Külpiaci alprogram: Videoton Holding Zrt., PCE Consumables Europe Kft.
Komárom-Esztergom megye Beszállítói alprogram: BorgWarner Kft., Gedia Kft., Güntner-Tata Hűtőtechnikai Kft. Külpiaci alprogram: Neuzer Kerékpárgyár Kft., P-Metál Kft. Veszprém megye Beszállítói alprogram: Adient Mezőlak Kft., Continental Automotive Hungary Kft. és a nass magnet Hungary Kft. Külpiaci alprogram: Csatári Plast Kft. és Tornai Pincészet Kft./ Somló Holding Kft.
A mentorálás során a jelentkező vállalkozások egy éven át dolgoznak együtt a mentorokkal. Az első felmérést követően havonta találkoznak; áttekintik a program előrehaladását, ismereteket sajátítanak el a termelésirányítás, a minőségbiztosítás, a logisztika, az emberi erőforrás-kezelés témáiban. A mentoráltak a folyamat végére elkészítik saját fejlesztési tervüket. A program különlegessége, hogy nem csupán passzív jelenlétet és befogadói hozzáállást igényel a kiválasztott vállalatoktól, hanem mind a mentori, mind a mentorált oldal részéről aktív közreműködést és folyamatos figyelmet követel meg.
A Széchenyi 2020 program keretében 3,3 Mrd Ft európai uniós támogatás segítségével 2020 végéig megvalósuló projektet a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (2,3 Mrd Ft) az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (0,2 Mrd Ft), illetve a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvánnyal (0,8 Mrd Ft) konzorciumi együttműködésben valósítja meg. |