Régi-új polgármestert választott Ercsi Szabó Tamás újra ringbe szállt
Volt tanácstag, tanácselnök, országgyűlési képviselő, 2006 és 2014 között pedig a város polgármestere. Nyugdíjba vonult, öt évre eltávolodott a közélettől. Lányainak segített az építkezésben, négy unokát kényeztetett, távol tartotta magát a médiától, nem szólt bele semmibe. Szabó Tamást aztán idén megkereste az ercsiek egy csoportja, hogy legyen polgármesterjelölt. Vállalta, és nyert a választásokon.
– Én is a demokrácia híve vagyok. Az, hogy van egy kis váltógazdálkodás a város irányításában, szerintem csak jót tesz a településnek. Egy másik koncepció, másik gondolkodásmód érkezik, ami némi politikai irányultságot is jelent, meg nem is. Amikor pártszínekben indultam az aktív időszakomban, akkor is az volt számomra az elsődleges, hogy az emberekért vállalom a feladatot. Az MSZP közösségében tettem mindezt, sose szégyelltem, most sem szégyellem. Jelenleg számomra egyedül egy számon kérő lehet: Ercsi lakossága. Ha ők számon kérik rajtunk az ígéreteinket és tetteinket, nekik van első számú jogosítványuk erre, senki másnak. Függőségi viszonyt nem akartam, ezért vagyok független, ennek semmi más oka nincsen. – Az önkormányzatban most 5 kormánypárti, és 3 független képviselő ül, ami nehézzé teheti a munkát. Az alakuló ülésen nem tudtunk sem bizottságokat létrehozni, sem alpolgármestert választani. Megalakultunk, letettük az esküt, majd megállapították az én javadalmazásomat, költségtérítésemet. Az alpolgármesternél akadt meg a fonal. Már az SZMSZ-nél lehetett látni, mert az SZMSZ módosítására tettem módosítási javaslatot. Én két bizottsággal szeretném vinni az ügyeket: reálbizottság (pénzügyi, fejlesztési, gazdasági, természetvédelmi, környezetvédelmi ügyek, és egyéb gazdasági reálfolyamatok) és humánbizottság (emberi, szellemi tevékenységgel kapcsolatos problémakörök: oktatás, óvodák, bölcsődék, szociális ellátórendszer, egészségügyi ellátórendszer, járóbeteg ellátás, kulturális- sport- vallás ügyek). Most azon megy a vita, hogy legyen-e harmadik bizottság a szociális ügyekhez. Nem lesz egyszerű, küzdünk, mint szúnyog a szélben. – A választási programom a tisztaság és a tisztesség politikájáról szólt. Mert vannak azért skrupulusok sok helyen a rendszerben is, voltak itt olyan beruházások, pályázatok, amik valami oknál fogva nem olyan gördülékenyen és jól működtek, vagy mentek előre, ahogy azt szerette volna az előző vezetés és a lakosság is. Az EU-s pénzekkel, tisztességgel, becsülettel el kell számolni, minél nagyobb műszaki színvonalat kikényszeríteni a kivitelezőből. Ezeknek a hiányossága elég nagy port kavart az elmúlt hónapokban, főleg a kampányidőszakban. Nem készültek el beruházások azokra az időpontokra, amikre szerették volna. Nem igazán tudták a kampányban ezt a dolgot érvényesíteni, sőt inkább visszatetsző volt sok esetben. – Régi ideám, hogy az idősekkel kellene valahogy többet és jobban foglalkoznunk, valamikor ezt sikerült megoldanunk. Még a 90-es évek közepén egy szociális otthon céljából vettünk egy elhagyott cukorkás üzemet, amit átalakítottunk, és jelenleg is az az időseknek a háza, ott van napközi ellátás is. Ezt már bőven kinőtte a település, 20 embert tudnak elhelyezni, nagy a várólista, és a körülmények nem a mai kornak megfelelőek. Aktív polgármesterként pályáztam több ízben is a bővítésre, sajnos akkor nem támogatták az elképzeléseket. Most akár a honvédségtől megkapott nőtlen tiszti szálló átalakításával tudnánk egy korszerű, 21. századnak megfelelő napközit vagy szociális otthont kialakítani. Ez fontos számomra, remélem, találunk hozzá forrást is. – Szeretném, ha lenne a településnek belvárosi magja, mert nem érezni Ercsiben, hogy hol a városközpont. Jelenleg van a templom körül egy kultikus, és van egy kulturális központ, ahol a művház és az iskola van. Össze kellene kapcsolni a kettőt, és a gépkocsi forgalom kizárásával egy olyan kis belső nyugodt teret csinálni, ahol lehetne sétálgatni, kávézni, fagyizni, azaz egy emberi kapcsolatokra alkalmas mag alakuljon ki. – Tovább kell gondolni Duna-parti projektet is, folytatni, amit elkezdtek az elődeink. Mert most a tér ugyan ott megszépül, de akkor még mindig kellene egy kikötő. Ha turisztikai ez a beruházás, akkor még több vonzó attrakciót kell megmutatni magunkból. Lehet Ercsibe jönni autóval, busszal, vonattal is, de a Duna adta lehetőség, hogy hajóval is ez igazi kuriózum! Remek helyzetben van Ercsi közel Budapesthez, egy kis hajókázással meg tudjuk mutatni értékeinket, és tudnánk bizonyítani vendégszeretetünket. A közeljövőben ugyanezt adhatnánk kisvárosként az ide érkezőknek, mint Szentendre.
VK |