Magazinunk Tatabánya MJV Elismerő Oklevelében részesült Átadták a megyei Prima Díjakat a Közép-Dunántúlon
A Prima Díjat - melyet másfél évtizede megyei szinten is kiosztanak - vállalkozók, gazdasági szereplők alapították, hogy a közéleti személyiségek és a díjazottak - művészek, tudósok, orvosok, zenészek, sportolók - ezáltal is jobban figyeljenek egymásra, megbeszéljék, értékeljék, majd együtt ünnepeljék az élet minden területén elért kiemelkedő teljesítményeket.
Fejér megye Új helyszín, a MOL Aréna Sóstó adott otthont az idei Fejér Megyei Prima Díj- átadónak. Az elismeréseket olyan személyeknek ítélték oda, akik saját területükön maradandót alkottak. Gesztesi Béla, a Vállalkozók Országos Szövetsége Fejér Megyei Szervezetének elnöke köszöntőjében elmondta, hogy az elmúlt 13 alkalommal 39 Prima Díjat osztottak ki a megyében és egyúttal átadták az Év Vállalkozója elismeréseket is.
Az est résztvevőit a város nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntötte. Elmondta, hogy a kis- és középvállalkozások mindennapjai a közösségről szólnak. Munkahelyeket biztosítanak és a beruházásokkal egyre több családnak adnak lehetőséget, hogy az egzisztenciális biztonságukról gondoskodni tudjanak Székesfehérváron. Köszönet illeti a cégeket a befizetett iparűzési adóért is, mely segíti a város fejlődését. A jelöltek ismert, köztiszteletben álló személyek, akik az élet különböző területein alkotnak. Hivatásukat szeretik, és magas színvonalon végzik nap, mint nap - zárta köszöntőjét Lehrner Zsolt. A Fejér Megyei Prima Díj egy-egymillió forinttal járó fődíjait Dr. Abkarovits Géza sebész, Kubik Anna színművész és Józsa Dávid műrepülő világbajnok vehette át, a Közönségdíjat Fekete-Cseri Zsuzsanna mozgásterapeuta kapta. Kiss László fotóművész különdíjas lett, míg művészeti díjban részesült Koczor Attila festőművész, akit édesanyja képviselt a szombat esti rendezvényen. Itt került sor az Év Fejér Megyei Vállalkozója díjak átadására is. Idén Kántor Sándor, a Kántor Mechanika Kft. alapítója, Kovács Péter, az Absurd Reklámügynökség alapítója, Mentes Zsolt, a Mentavill Kft. ügyvezető igazgatója, Dr. Mikola József főorvos, a Dr. Mikola Érsebészet vezetője, Miklós Csaba móri borász, a Miklós Pince Kft. tulajdonosa, valamint Sipos Tamás és Sipos Péter, a Fehér Cégcsoport tulajdonosai vehették át a díjat.
A decemberi országos rendezvényen az Év Vállalkozója díjat a székesfehérvári Kobela István, a CPS Company Kft. ügyvezetője és a Dunafém 95 Kft. ügyvezetője, Kolosa János kapja kiemelkedő munkájuk elismeréseként. Új díjat alapított idén a VOSZ. A Kiemelkedő társadalmi szerepvállalásért díjat Fejér megyében elsőként Csák Lajos, a Szent Imre Általános Iskola igazgatója vehette át.
Komárom-Esztergom megye Gazdasági-, köz-, valamint a kulturális és sportélet kiválóságait díjazta a Príma Gálaesten a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Komárom-Esztergom Megyei Szervezete a Jászai Mari Színházban Tatabányán. A gálaestet Pordán Zsigmond, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) megyei szervezetének elnöke nyitotta meg, majd Schmidt Csaba Tatabánya polgármestere és Popovics György, a megyei közgyűlés elnöke köszöntötte a megjelenteket.
Príma Díjat vehetett át dr. Monostori Imre irodalomtörténész, az irodalomtudomány kandidátusa, Medveczky Szabolcs karmester, zeneszerző, Katona Géza birkózó edző. A közönség díját a nagyigmándi Harmónia Tánccsoport érdemelte ki. A Komárom-Esztergom Megyei Prima Díj nyertesei Pogány Gábor Benő szobrászművész alkotását, a Kincsem ló szobor plakettjét, egy Príma aranymedált és pénzjutalmat kaptak. A Magyar Sajtó kategóriában volt jelölt magazinunk, a Regio Regia is, mely tevékenységéért Tatabánya MJV Elismerő Oklevelében részesült. A Príma Gálaesten adták át az Év vállalkozója elismeréseket is. Kreitner János, a Csolnok Szerelvénygyártó Kft. ügyvezető igazgatója, Simon Éva, az Evidens Union Kft. ügyvezető igazgatója, Borsos Balázs és Óvári Attila, a B&Q Kft. ügyvezető igazgatói, Einhorn Kitti az Einhorn és Társa Bt. ügyvezetője, Géringer László, a Géringer Autó-Motor Kft. tulajdonosa, Turják Tünde egyéni vállalkozó, Lengyel Ferenc Róbert, Guttmann Gábor és Horváth Nándor, a Rotavill Kft. ügyvezető tulajdonosai, Kelemen Imre és Bartha Erzsébet, a Kelépker Kft. ügyvezető tulajdonosai érdemelték ki az év vállalkozója címet. A Komárom-Esztergom megye Kiemelkedő Társadalmi szerepvállalója elismerést Nagy Antal Csaba vehette át. Nagy Antal Csaba 1993-ban megalapította a Megyei Sportsegélyt azzal a szándékkal, hogy segíteni tudjon a bajba jutott sportolókon, családjaikon. A gálán elhangzott: az Országos Vállalkozók Napján az Év Vállalkozója díjjal négy megyei vállalkozót is elismernek: Topolcsik Melindát, a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. ügyvezető igazgatóját, Téczely Péterné Aranyos Évát, a Gótika ’99 Kft. ügyvezető igazgatóját, Adorjánné Dr. Pordán Évát, a Trafikál Trade Bt. ügyvezetőjét, valamint Zakor József családi gazdálkodót.
Veszprém megye A Vikman Pál vezette Orlandó Énekegyüttes, Halmos Ferenc keramikus, és Abonyi János, a Pannon Egyetem egyetemi tanára, dékánhelyettes kapta meg a Veszprém megyei Prima Díjat, a megyeháza Szent István termében tartott rendezvényen. A rangos eseményt a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Veszprém Megyei Szervezete 15. alkalommal szervezte meg. Telegdi Kamilla és Vándorfi László, a Pannon Várszínház színművészei, az est házigazdái köszöntője után Gazsi Attila a VOSZ elnökhelyettese megnyitójában aláhúzta: a közösség egyik legfontosabb erőforrása az ember teljesítménye. Aki gondolkodik, alkot, a társadalmat szolgálja, a kiváló teljesítmény másokat is ösztönöz. Hozzátette: azt szeretnénk, hogy a világ hasonlítson arra, amit a díjazottak kimagasló tudásukkal, művészetükkel, munkájukkal megteremtettek, majd emlékezett a korábban elhunyt Demján Sándor, örökös VOSZ elnökre, a tudomány, a művészet és a kultúra támogatójára, a díj alapítójára. A köszöntő után átadták az idei Veszprém Megyei Év Vállalkozója Díjat, amit Vámosiné Durecz Adrienn és Vámosi András, a minőségi árnyékolókat gyártó Waremagyarország Kft. tulajdonosai, Végh András, a gép-, alkatrész-, és szerszámgyártó Solidsteel Kft. ügyvezető igazgatója, és Bolvári Dániel, a veszprémi gördeszka manufaktúra, a Ciruskate Kft. tulajdonosa vett át. Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért-díjjal ismerték el a Farkas Zsuzsa vezette, veszprémi Vackoló Állatvédő Egyesületet. Ezt a díjat Veszprém megyében először adták át. A rendezvényen elhangzott, Az Országos Év Vállalkozója Díjban részesül Berzsenyi Miklós, a Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója, és Zentai Tibor, a Vesz-Mont 2000 Kft. ügyvezető igazgatója, akik a kormány képviselőitől, és a VOSZ elnökségétől a 21. Vállalkozók Napján, Budapesten, a Művészetek Palotájában veszik át a rangos elismerést. Az átadások után Lits József, a VOSZ ellenőrző bizottságának-, és a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok megyei Szervezetének elnöke zárszavában méltatta a díjazottakat, akiknél a kemény munka meghozta gyümölcsét. „Az ember, maga a mérték. Aki ért valamihez, és azt szereti csinálni, egész életében boldog lesz” - mondta.
to


|