Online látogatás tehető hazánk legkorszerűbb gyáraiban Modern Gyárak Éjszakája 2020
Különlegessé tette a Covid-járvány az idei - immáron negyedik - Modern Gyárak Éjszakáját. A személyes látogatások helyett online lehetőséget kaptunk, hogy betekintést nyerjünk hazánk legkorszerűbb, és legnyitottabb gyárainak mindennapjaiba. Persze, ez azért nem ugyanaz, mint ott állni a csarnokokban, és közvetlen közelről megvizsgálni a gépcsodákat, de amit veszítettünk az egyik oldalon, megnyerhetjük a másikon. Egyetlen éjszaka helyett korlátlan időt kaptunk a megismerésre - a videókat egy regisztrációt követően még ma is bárki megtekintheti a moderngyarakejszakaja.hu weboldalon -, másrészt így egy-két gyárnál többe - akár az összes megjelentbe - is eljuthatunk, ha rászánjuk az időnket. Régiónkból összesen 9 cég nyitotta ki kapuit, elkészítették videóikat, melyek segítségével bepillanthatunk a kulisszák mögé.
A Modern Gyárak Éjszakája programsorozat célja azon innovatív, high-tech, zöld megoldások megmutatása, amelyek igazán versenyképessé, mintaértékűvé teszik a Magyarországon működő gyárakat, üzemeket, vagy, ahogy Palkovics László Innovációs és Technológiai miniszter fogalmazott: "A Modern Gyárak Éjszakáját azért hoztuk létre, hogy minden érdeklődő számára kézzelfogható közelségbe hozzuk a Magyarországon zajló technológiaváltást. Jólétünk és fenntartható növekedésünk záloga ugyanis nem más, mint az innováció és digitalizáció. Itt a lehetőség, hogy most megismerjük, mit is jelent mindez a gyakorlatban." A látogatást különösen a pályaválasztás előtt álló fiatoknak, és szüleinek ajánljuk. A látottak alapján meggyőződhetnek arról, hogy a mai modern gyárak, már korántsem a koszos, olajos munkásruhában küszködő dolgozók világa. A tiszta környezetű, fantasztikus tudású gépekkel felszerelt csarnokok, üzemek nem csak vonzó, de jólfizetett munkahelyeket is kínálnak a jövő generációinak.
CSÓT - Doroti Pack A cég több mint 22 éves tapasztalattal rendelkezik a síkfóliás mélyhúzó csomagológépek gyártása, felújítása és szervizelése terén. Céljuk, hogy partnereiket magas minőségű csomagoló és egyéb feldolgozó gépekkel szolgálják ki. Saját tervezésű és gyártású DorPack gépeiket elsősorban a hús-, tej-, baromfi- és sütőipari cégek alkalmazzák a termelésben, termékeik fóliába történő csomagolására. Gyakran előfordul azonban, hogy autóipari beszállítók, szállodák, nagyüzemi konyhák, éttermek fordulnak hozzájuk termékeik becsomagolásával, olyanokkal, mint például az alkatrészek, egyszer használatos készülékek, gyógyászati és egyéb segédeszközök.
DOROG - Ugrinpack-Erdősi Kft. A 100 százalékban magyar tulajdonú UgrinPack-Erdősi Kft. 35 éve foglalkozik csomagolóanyagok gyártásával. Elkötelezettek a tisztább jövő és élhető környezet megvalósításában, aminek elérését segíti mostani projektjük, mely világ szinten is egyedülállóan valósítja meg a körkörös gazdálkodást. Több mint 15 éve foglalkoznak környezetbarát csomagolóanyagok fejlesztésével, gyártásával és értékesítésével. 2016-ban újrahasznosítható vízálló papírt fejlesztettek ki, mely nemzetközi szinten is különlegesség.
HEREND - VFP Systems Kft. A VFP Systems az ipari célgépépítésben alapvető, alumínium profil és lean csőrendszerek gyártása és kereskedelme mellett, gyártó munkahelyek, automatizált szállítópályák, intralogisztikai megoldások, ipari célgépek, kollaboratív robotokkal támogatott ipari alkalmazások tervezésével és kivitelezésével foglalkozik. Üzemükben raktárkészlet, innovatív mérnökcsapat (gépészet, vezérléstechnika, automatizálás), forgácsoló üzem, egyedi alkatrésztervezési és gyártási kapacitás áll rendelkezésre.
IVÁNCSA - Masterprint Jelöléstechnika Kft. Egy vállalkozás fejlődésének lépcsőfokait kristálytisztán tükrözik az adott cég jelöléstechnikai igényei. Információk elhelyezése az árucikkeken - egyedi igények szerint tervezett rendszerek - végül a jelöléstechnika csúcsának számító egyedi termékkövetés. A Masterprintnél valamennyi szegmensben otthon vannak. Az általuk kifejlesztett egyedi nyomonkövetési rendszerek hardware és software oldalon egyaránt a jelöléstechnika jövőjét képviselik, testre szabottak és mérnökien precízek.
KŐSZÁRHEGY - Simon Plastics Kft. A cég 1985-ben alakult egyszemélyes vállalkozásként, mely azóta folyamatos fejlődés és fejlesztések révén közel 350 fővel dolgozik. A vállalkozás az elmúlt 35 év alatt fejlődött a legmagasabb felkészültséget és technológiát megkövetelő autóipari beszállítói szintre, mégis sikerekkel őrizték meg a családias hangulatot. Folyamatos fejlődésükhöz elengedhetetlen a megfelelő szakember-utánpótlás. Fő tevékenységük az egyéb műanyag termékek gyártása. Közel 100 db műanyag fröccsöntő géppel rendelkeznek, melyekkel autóipari kábelkorbács csatlakozók mellett, audió technikai alkatrészeket állítanak elő. A Simon Cégcsoport mára Magyarországon a Közép-Dunántúli régió egyik legjelentősebb műanyagalkatrész-gyártójává vált. Növekedésüket következetes csapatmunkával az ügyfelek igényeinek magas szintű kiszolgálásával, folyamatos innovációval, a termékeik hozzáadott értékének állandó növelésével és magas minőségével érik el. Az elmúlt 2 évben az alábbi díjakat vehették át: Év Gyára 2017, és 2018, valamint a legjobb beszállítói kapcsolatokért járó díj. Genius Locy díj (tehetségek támogatásáért), VOSZ Fejér megyei Év Vállalkozója díj 2017, FMKIK fiatal vállalkozója díj (Simon Péter - Simon Zulejka) Üzleti Etikai Díj 2018,Az Év Felelős Foglalkoztatója 2018
NEMESVÁMOS - VESZ-MONT 2000 Kft. A VESZ-MONT ’2000 Kft. a hazai célgépgyártás meghatározó vállalata, berendezései világszerte több, mint 20 országban hajtják az autó-, elektronika és egészségipar motorját. A 2000-es évek közepétől a tervezéstől a gyártáson át képessé vált a gépépítés komplex feladatát ellátni. Ezután indult el a VESZ-MONT ’2000 Kft. azóta is töretlen fejlődési pályája, mely eredményeként a 6 milliárd forintot meghaladó árbevétellel és több, mint 180 alkalmazottal évek óta a TOP 5 magyar automatizálással foglalkozó vállalat között foglal el előkelő helyet a tavaly 20 éves vállalkozás.
SZÉKESFEHÉRVÁR - ADU-ALBA Kft. Varga József és felesége, Vargáné Csikós Tímea 2003 májusában alapították a családi csomagolástechnikai vállalkozást több multinacionális vállalatnál szerzett gépészmérnöki, illetve beszerzői szakmai tapasztalatukra alapozva. Az egyedi igények kiszolgálását helyezték a fókuszba. Fő profiljuk a fa-, műanyag alapú csomagolástechnikai termékek gyártása. Raklapszegező félautomata gépük, préselt tőkegyártó automatájuk, az ország legnagyobb 3D nyomtatói, CNC megmunkáló központjuk, lakatosipari műhelyük, asztalosipari üzemük (raklapgyártó és tengerálló csomagoló részlegeikkel), vákuumformázó gépeik kerülnek bemutatásra a Finn utcai telephelyük virtuális bejárása során.
SZÉKESFEHÉRVÁR - Macher Zrt. Az "Ipar 4.0-ás Mintagyár" 1991-ben, 3 fős családi vállalkozásként alakult Székesfehérváron. Az éveken át tartó dinamikus növekedés után 2016-ban a cég vezetősége a Zrt.-vé válás mellett döntött. A cég fő profilja a konfekcionált kábelek és az elektromechanikai rendszerek fejlesztése, gyártása. Termékeik felhasználási területe az orvos diagnosztika, az ipari elektronika, a védelmi ipar és a speciális gépjárművek.
ZIRC - Bakony Elektronika Kft. A Bakony Elektronika Kft. 1990-ben alapított családi vállalkozás. Kezdetben energiagazdálkodás optimalizálásához szükséges berendezések tervezését, gyártását, helyszíni telepítését végezték. Korlátozó berendezéseik valamennyi magyarországi TESCO áruházban megtalálhatók. Folyamatos fejlesztések, szabadalmaztatott termékeik gyártása és új munkakörök kialakítása nagyobb helyigényt támasztott számukra, így tavaly két új csarnokot is építettek.
Összeállította: Réz Napsugár |