Közgyűlést tartott a Komárom-Esztergom Vármegyei Mérnöki Kamara Mérnök nap Esztergomban
Jó szokásának eleget téve a Komárom-Esztergom Vármegyei Mérnöki Kamara ismét egy különleges helyszínen tartotta meg éves aktuális taggyűlését. 2023. május 4-én, Esztergomba, a Szent Adalbert Rendezvényközpontba, a taggyűléssel egybekötött Mérnök Napra invitálták tagjaikat.
A megye mérnökei Szádeczky-Kardoss Gábor, az ÉTE alelnöke, az ÉTE Építéstudományi és Projektmenedzser Szakosztályának elnöke tolmácsolásában tájékozódhattak arról, hogyan hatott az energiaválság Magyarországon a lakásépítésre, illetve a lakásfelújításokra. Ezt követően Besey László műemlékvédelmi szakértő "A délutáni séta előkészítése, esztergomi műemléki felújítások tartószerkezeti furcsaságai" címmel tartotta meg előadását. A színvonalas szakmai tájékoztatókat követően a Taggyűlés a hivatalos napirendi pontoknak megfelelően zajlott. Bukovics László, a kamara elnöke beszámolt a szervezet 2022. évi tevékenységéről, Vinitor Ágnes, titkár pedig ismertette a tavalyi év gazdálkodási adatait, illetve bemutatta a 2023. évi költségvetést. A küldöttgyűlés résztvevői ezt követően a Felügyelő Bizottság beszámolóját is meghallgatta Németh László, a Felügyelő Bizottság elnökének előadásában. Ezt követően sor került a köztestület Alapszabályának, nevének módosítására is: a megyei helyett jövőben a vármegyei jelző áll majd a szervezet nevében.
Az Etikai-fegyelmi Bizottság időközi választását is megtartották. A testület tagjának Fülöp Kinga Melindát, póttagjainak Dely Balázst és Kaszás Dávidot választotta meg a kamara jelenlévő tagsága. Ünnepélyes és megható pillanatoknak is tanúi lehettünk. A kamara által alapított díjak átadásán "Az Év Mérnöke Díjat" Lobenvein Zoltán vehette át, Mikovinyi Sámuel Díjban Forisek Ilona, részesült. Szabó Pál munkássága előtt posztumusz elismeréssel tisztelgett a testület, a díjat lánya, Szabó Ágnes vette át. Az "Örökös tag" megtisztelő címet idén ketten érdemelték ki: Kerekes Mihály Zoltán és Varga Ernő. A találkozó - ahogy ezt már megszokhatták a kamara tagjai - uzsonnával és persze kötetlen beszélgetéssel zárult, majd a "Mesél a múlt" - történeti séta mérnökszemmel" című záróprogram keretében Besey László kísérte el a kamarai tagokat a Prímási Palotáig. A múltidéző sétán a tagok Esztergom műemlékeinek titokzatos történeteivel ismerkedhettek meg. -réz
|