Nyár van, nyár...
Az idei nyár előkészületek nélkül csapott le ránk. Egyik nap eső, zimankó, másik nap pedig 35 fok. Az ember szervezete csak győzze feldolgozni a változásokat! Persze nem kell panaszkodni, télen legyen hideg, nyáron pedig meleg. A Közép-Dunántúl vállalkozásai és önkormányzatai most sem állnak le, szép beruházásokról, fejlesztésekről tudósíthatunk. Ráadásul a turisztika területén beindult a szezon, fél szemmel már mindenki a nyaralási lehetőségeket keresi. Az üzleti élet is talán csitul egy kicsit, hiszen a szabadságolások miatt csendesebb mederben folynak a dolgok. Az elmúlt időszakban viszont számos olyan esemény, átadó ünnepség volt, amiről meg kell emlékeznünk. Bőséges a merítés lehetősége, talán nem is fér bele minden mostani lapszámunkba. Amiről a vállalatvezetők, elemzők beszélnek, az sajnos nem túl rózsás. A lassan lecsengő COVID árnyékában, az ukrán-orosz konfliktus bizonytalanít el bennünket. Válság, válság hátán. Mikor élhetünk meg normális éveket? Az idő fogy, öregszünk. Szüleink azt ígérték, békés korszak vár ránk, ahol mindenki a képessége szerint részesül a javakból. Béke nincs, bár aki dolgozik, annak a megélhetése megfelelő szinten biztosított. Nyaraljunk, pihenjünk, amíg lehet! Ehhez kíván kellemes hónapokat a főszerkesztő:
Veér Károly |