Nem először választ különleges helyszínt a vármegyei Iparszövetség "KISZÖV" elnökségi ülés az Edutus Lézerlaborjában
Szokatlan helyszínen tartotta kihelyezett elnökségi ülését a Komárom-Esztergom Vármegyei Iparszövetség "KISZÖV", de nem először tette ezt. Igyekeznek mindig vállalatközelben lenni, a céges élet sűrűjébe betekinteni. Jó alkalom a kihelyezett elnökségi ülés arra is, hogy tagvállalataikat, vagy épp együttműködő partnereiket meglátogassák, közvetlen közelről kapjanak képet róluk. Ezúttal is ez történt.
Szeptember 23-án az elnökség tagjai a tatabányai Edutus Műszaki Intézet Lézerlaboratóriumában találkoztak, melynek a Bánki Donát - Péch Antal Technikum ad otthont. Dr. Peredy Zoltán, a Műszaki Intézet vezetője és kollégája Földi Péter, laborvezető mutatta be az egyetem különleges oktatóhelyét, és ismertette a lézerlaboratórium a régió vállalatai számára is igénybe vehető szolgáltatásait. A látogatás az elnökségi üléssel kezdődött. Az előre meghirdetett napirendi pontok szerint megtárgyalták és jóváhagyták a Magyar Iparszövetség (OKISZ) ügyvezetése és a Komárom-Esztergom Vármegyei Iparszövetség "KISZÖV" elnöksége által adományozásra kerülő 2024. évi kitüntetési javaslatokat, melyet Dr. Petőcz Erzsébet, a szervezet ügyvezető igazgatója ismertetett, majd írásbeli és szóbeli tájékoztatást adott a korábbi ülés óta eltelt időszak legfontosabb eseményeiről. Az elnökségi ülést követően a vendégek átvonultak a Lézerlaborba, ahol Földi Péter gépről gépre haladva ismertette meg az elnökség tagjait a lézertechnológiával, felvázolva a legfontosabb elméleti alapokat, és a gyakorlatban is bemutatta a lézervágás menetét. A szemléltetést követően Dr. Peredy Zoltán röviden összefoglalta az Edutus Műszaki Intézet Lézerlaboratóriumának lényegét, feladatait, céljait. - Fő feladatunk az oktatás, a lézertechnológiai oktatása egy specializáció keretében, mely a mechatronikai mérnök alapszakhoz tartozik, és mind nappali, mind levelező képzésen elérhető. A jó hír, hogy az utóbbi években jelentősen megnőtt a hallgatói érdeklődés, szerencsére a trend folytatódik, idén ősszel is a tavalyihoz hasonló létszámú új hallgatót sikerült beiskolázni.
- Az Alkalmazott Tudományok Egyetemeként alapvetően fejlesztőmérnököket képzünk, olyan magasan képzett szakembereket, akik az ipar problémáit felsőfokú szinten képesek átlátni, megérteni, és azokra megoldásokat találni. Gyakorlatorientált oktatásra törekszünk. A Műszaki Intézet kollégái is gyakorlott szakemberek, többségüknek vállalati, vállalkozói múltja van, illetve jelen pillanatban is aktív szakemberek, akik a középfokú szakképzésben is több helyen tanítanak, ezzel is elősegítve a szakképzés és a felsőfokú képzés közötti átjárhatóságot - foglalta össze a műszaki képzésük orientációját az intézet vezetője. Az összejövetel kötetlen beszélgetéssel zárult, ahol a résztvevők kérdéseikre is választ kaphattak.
Cs.T. |