Kerecseny Ünnep az Ökofaluban, a Szent László-dombon
December 21-e a téli napforduló, őseink ilyenkor tartották a Kerecseny Ünnepét, a fény ünnepét, mely a legnagyobb ünnepnek számított. Ilyenkor volt a leghatalmasabb a sötétség és a legerősebb a "sötét erő". Őseink ezen a napon délben, amikor a nap a legmagasabban járt, napszert tartottak és kerecsen sólymot röptettek, hogy az még magasabbra emelje a napkorongot, hogy a fény győzedelmeskedhessen a sötétség felett. Ezt az ősi szertartást néhány éve tartják meg a Tata-agostyáni Ökofalu szervezésében. A szertartartás kezdete 12 óra, gyülekező 11 óra 30 perckor az ökofaluban, a belépés ingyenes, de adományokat elfogadnak!
|