Nem hitte volna, hogy eljön ez a pillanat Farkas László, a korelnök képviselő
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlésének legidősebb tagja volt az újjáalakuló közgyűlés levezető elnöke: Farkas László, aki egyébként a Palotaváros képviselője 34 éve. 1984-ben került Fehérvárra, a Köfém lakótelepen élt, majd minőségi lakáscserével jutott a Tolnai utcába. A beköltözéskor a lakók még pallókon közlekedtek a sártengeren át, mára viszont egy élhető, zöldfelületekben gazdag, szökőkutas, rendezett városrész tulajdonosának érezhetik magukat. A palotavárosi fejlesztések mozgatórugója Farkas László volt, akinek még mindig ragyogó tervei vannak a továbblépés érdekében.
- Hogy is kezdődött ez a képviselői tevékenység? - Negyven esztendős voltam, amikor az első szabad választásokat követően elnyertem a bizalmat és a lehetőséget arra, hogy önkormányzati képviselőként Székesfehérvárt szolgálhassam. 34 évvel ezelőtt, amikor először ültem be ebbe a padsorba, nem gondoltam volna, hogy egyszer majd a képviselő-testület korelnökeként nyithatom meg a közgyűlés alakuló ülését.
- A palotavárosi ügyek patrónusaként emlegetés milyen érzéseket kelt Önben? - Büszkeség, mindenképpen az. Azt bizonyítja, hogy mindig megtaláltam a közös hangot az emberekkel, hiszen kilenc alkalommal választottak meg. Mi ennek a bizalomnak az alapja? Szerintem a titok nyitja az emberi kapcsolatok fenntartása, ápolása. Napi szinten köztük élsz, a problémáik megoldására törekszél. Soha ne szakadj el a választóidtól, mindig tudd, honnan jöttél, kiknek köszönheted a pozícióidat, kikért kell tenned! Aki ezt nem érzi, az előbb-utóbb elveszik a süllyesztőben.
- Az alakuló közgyűlésen a képzőművészeti ihlettségű városházáról nosztalgiázott, a panelprogramot, az éjszakába nyúló jegyzőválasztást idézte föl. A kilenc ciklusnak milyen nagy állomásai emlékezetesek még? - Nem volt két egyforma ciklus, két olyan időszak, amikor ugyanazokkal a kihívásokkal kellett szembenéznünk: a rendszerváltás után a város jövőjének alakítása, az ipar betelepítése, a panelprogram, a sportlétesítmények fejlesztése vagy éppen a közelmúltból a covid, és az azt követő energiaválság idején a működőképesség, sőt a fejlődés útjának fenntartása. Hiszem, hogy történelmi volt, amikor az egykori nagyipar összeomlása után, az óriási munkanélküliség közepette az első lépést megtette a város a máig meghatározó, az egyik legfőbb erősségünket jelentő helyi ipar kialakítása és megerősítése felé. Amikor először elhangzott a bűvös szó: ipari park! Ma pedig már hét működik ezekből Székesfehérváron, helyi kis- és középvállalkozásokkal, magyar nagyvállalatokkal és nagy nemzetközi, úgymond multi cégekkel!
- Ha három képviselői büszkeségét kellene kiemelni, miket sorolna ide? - A rendszerváltás alakítója voltam - ezt roppant fontosnak érzem. Az első nagy politikai siker a „négy igenes választás” - azt is pozitívumként élem meg. A harmadik elem legyen az, hogy a Palotavárosban végzett 34 éves munkámmal a város egyik legszebb részét sikerült megteremtenünk.
- Milyen tervek, vágyak motiválják a következő öt év vonatkozásában? Ha három kívánsága lenne? - A városrészem mostani színvonalának fenntartása, és egyfajta továbbvitel a fejlődésben. Ez nyilván a város fellendülésével egyetemben tud megtörténni, tehát a Székesfehérvár jövőjéért ténykedés a második terület. Valamint az Albafi alapítványomon keresztül a jótékonysági tevékenység folytatását gondolnám még kiemelkedő célomnak ebben a ciklusban.
- Ennyi munka mellett a magánéletben magának mit kívánna? - Igazi öröm és boldogság számomra, hogy nagy családot sikerült létrehozni a három gyermekem és a hat unokám révén. Ezt élvezhessük sokáig a feleségemmel!
Dr. Göde Andrea
Születési idő, hely: 1950. december 21., Pázmánd Tanulmányok: József Attila Gimnázium - érettségi. Németországban - forgácsoló szakma Munkahely: 3 évig - Németországban, majd vezetői beosztás: a Köfém és Harmann cégeknél Család: 3 felnőtt gyerek, 6 unoka (5-24 éves korúak) |